TomTom dnes vydal nové mapy, včetně Česka a Slovenska

TomTom dnes vydal novou verzi map pro své navigační přístroje a aplikace. Nemám bohužel zatím k dispozici podrobnosti o změnách a inovacích, pouze obecnější informace z tiskové zprávy. Zlepšilo se pokrytí v Evropě, USA a Kanadě, přibyly mapy jižní Afriky. Nové mapy obsahují aktualizace silniční sítě, tisíce kilometrů nových silnic, křižovatek a bodů zájmů po celé Evropě.

Mapy jsou kompatibilní s produktovými řadami Go, One, Rider a softwarovou aplikací Navigator 6. Majitelé Navigatoru 5 je nemohou použít, pokud je ale jejich mobilní zařízení kompatibilní s novou verzí, dostanou při zakoupení map Navigator 6 zdarma. Upgrade lze provést prostřednictvím programu TomTom Home nebo v internetovém obchodě TomTomu na stránkách www.tomtom.com.

Ceny jednotlivých mapových balíčků:

 • regionální mapy: 39,95–59,95 eur
 • západní Evropa: 99,95 eur
 • balíček Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko: 59,95 eur
 • jižní Afrika: 99,95 eur
 • Hong Kong: 39,95 eur
 • Singapur: 39,95 eur
 • USA a Kanada: 99,95 eur

(Snažím se zjistit podrobnosti o konkrétních inovacích v mapách České republiky a Slovenska.)

Oživeno: Program TomTom Home hlásí u Slovenska pokrytí 43 %. To je výrazný rozdíl vzhledem k současným 16 %. Nárůst odpovídá lednové aktualizaci datových podkladů Tele Atlasu. U České republiky, která má už kvalitní pokrytí, půjde zřejmě jen o drobné změny. Viz tento článek.


Oživeno: česká tisková zpráva

Nové a rozšířené mapy dostupné uživatelům TomTom

 • TomTom oznamuje dostupnost map nových oblastí
 • Nové mapy nabízejí navigační informace zahrnující:
  • Tisíce kilometrů nových evropských cest 
  • Nová zpoplatněná místa v Londýně, kde hrozí dopravní zácpy (UK)
  • Nové POIs (místa zájmů) v malých městech (Francie);
  • Zvýšený počet informací o číslech baráků (Itálie, Španělsko, Portugalsko);

Amsterdam, Nizozemí, 17. dubna 2007 – Společnost TomTom, světově největší poskytovatel navigačních řešení, dnes oznamuje dostupnost aktualizací většiny map nabízených v celém portfoliu produktů. Zákazníci mohou pohodlně aktualizovat mapy ve svém zařízení prostřednictvím TomTom HOME či přes webové stránky společnosti TomTom, www.tomtom.com

Nové mapy TomTom obsahují aktualizované informace o evropských regionech, Asii a USA & Kanadě. Navíc jsou nyní také dostupné mapy jižní Afriky. Užívání nejaktuálnějších map zaručuje uživatelům přesnou, jednoduchou, bezpečnou, jednoduchou a nestresovou navigaci.

Aktualizované mapy jsou kompatibilní s většinou nabízených produktů TomTom, mezi které spadá řada TomTom GO, TomTom ONE, TomTom RIDER a TomTom NAVIGATOR 6.

Aktualizované mapy lze zakoupit prostřednictvím TomTom HOME či webových stránek TomTom a mohou být jednoduše instalovány díky TomTom HOME – bezplatnému softwaru TomTom, se kterým mohou uživatelé řídit, stahovat, ukládat a přenášet data  ze svého počítače do přístroje TomTom. 

“S aktualizací našich map TomTom pokračuje v jednoduché a levné dodávce nejpřesnějších komerčně dostupných map. Lidé mají nyní příležitost zakoupit si mapy s nejnovějšími a nejaktuálnějšími informacemi, díky kterým je jejich produkt výkonný i do budoucna. Nové mapy poskytují uživatelům TomTom nejlepší a nejbezpečnější navigaci na trhu, ” řekl Alexander Ribbink, chief operation officer TomTom.

Aktualizované mapy budou okamžitě dostupné pomocí TomTom HOME či na www.tomtom.com/products/maps.

Ceny stahovatelných map:

Regionální mapy: 39,95 – 59,95 EUR
Mapa západní Evropy: 99,95 EUR
Mapa Polska, České republiky, Maďarska, Slovenska: 59,95 EUR
Mapa jižní Afriky: 99,95 EUR
Mapa Austrálie: 199,95 EUR
Mapa Hongkongu: 39,95 EUR
Mapa Singapuru: 39,95 EUR
Mapa USA a Kanady: 99,95 EUR


Tip: Stáhněte si zdarma Elišku, nový ženský hlas pro navigace TomTom
Diskuze (68) Další článek: UMPC Intel: jak originálně schovat QWERTY

Témata článku: Zvýšený počet, Nabízený produkt, Kvalitní pokrytí, Nov, Tom, Jižní Afrika


Určitě si přečtěte