TomTom na CESu: napůl vestavěná navigace

TomTom na veletrhu CES představil druhou generaci napůl přenosného, napůl vestavěného navigačního přístroje. Na této kombinaci spolupracuje s Fujitsu Ten, do jehož palubního „zařízení“ Eclipse AVN4330 je TomTom zabudován. Spojuje tak výhody i nevýhody navigačních systémů pevně vestavěných v palubní desce automobilu s výhodami i nevýhodami přenosných navigací. TomTom lze při odchodu z auta vyjmout, nikde nepřekáží žádné kabely, na druhou stranu displej navigace ve středním panelu auta není tak na očích jako při upevnění na čelní sklo.

Klepněte pro větší obrázek

TomTom už spolu s Fujitsu Ten představil podobný koncept před dvěma lety. Dostal se i do reálného provozu, do svých vozů Yaris ho montovala automobilka Toyota. Kromě úvodní zprávy ale o tomto řešení nebylo moc slyšet. Uvidíme, jestli nový model bude úspěšnější. V každém případě je určen pouze pro americký trh, kde bude stát 850 dolarů (16 350 Kč), v Evropě toto zařízení nečekejme.

Další novinkou představenou na CESu je TomTom Go 740 Live. Stejně jako u modelu Go 940 Live je hlavní inovací vestavěná karta SIM a internetové informační služby: dopravní informace, hledání přes Google, ceny paliva, počasí... TomTom novinku uvedl zatím jen na americký trh. I kdyby se ale dostala do Evropy, v Česku se nejspíš stejně jako Go 940 Live nebude prodávat do doby, než budou dostupné služby Live. Bez nich tyto přístroje nemá význam uvádět do prodeje.

TomTom Go 740 Live si můžete prohlédnout na oficiálním videu:

Diskuze (6) Další článek: Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Témata článku: TomTom, Tom, AVN


Určitě si přečtěte

Googlu se nelíbí agresivní ukončování aplikací na pozadí, posvítí si na výrobce
Karel Kilián
GoogleMobilní aplikaceAndroid
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin