TomTom prohrál soud s Garminem

Minulý týden zněly nizozemské tamtamy velmi smutně. Soud se ve sporu, který inicioval TomTom proti Garminu, přiklonil na stranu amerického výrobce. Ten jednak i nadále může v Evropě prodávat své přenosné navigátory StreetPilot řady C300 a C500. A také dostane od TomTomu 37 tisíc eur jako náhradu za soudní výdaje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Garmin StreetPilot řady C

TomTom podal na Garmin žalobu kvůli tomu, že StreetPiloty údajně příliš připomínají jeho přenosné navigace Go. Zajímavé je, že to bylo poté, co v USA pro změnu Garmin žaluje TomTom kvůli údajnému porušení pěti patentů. Mezi nimi je třeba patentovaný algoritmus pro výpočet optimální trasy. TomTom v Americe původně nevlastnil žádné patenty. Až po zahájení řízení koupil tři od firmy Horizon Navigation. Soudní stání ve věci patentů Garminu je naplánováno na únor 2007. To navíc nejsou poslední naplánované soudní spory, které mezi sebou oba konkurenti vedou.

Stejně mi není příliš jasné, jak mohl TomTom nařknout Garmin z kopírování. TomTom svoji první řadu Go totiž představil až dva měsíce poté, co Garmin uvedl své StreetPiloty.

Další informace: News.Google.com

Diskuze (3) Další článek: Mio chystá novou levnou navigaci

Témata článku: Údajné porušení, Prohra, Garmin, Garmin StreetPilot, Tom, Soud


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 13

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace