Na konferenci v Barceloně jsme v nenápadném stánku Toshiby vyzkoušeli horkou novinku G910. Jde o otevírací komunikátor s QWERTY klávesnicí a širokoúhlým WVGA displejem. S rozlišením 800 x 480 bodů se stává prohlížení plnohodného internetu zase o chlup příjemnější.

Přístroj se může pochlubit svědomitým dílenským zpracováním, kloub nevykazuje žádné vůle a obě části pevně drží v obou krajních polohách. Problémem však zůstává samotná otevírací konstrukce. Myslím, že vysouvací přístroje typu HTC TyTN II mají navrch. Můžete je totiž používat v obou polohách, Toshiba si vyžádá takřka ve všech případech otevření. Situaci z části zachraňuje malý vnější displej informující o aktuálních událostech nebo příchozím hovoru.

Vnější informační displej: pro základní informaci není potřeba tisítů barev
Po obou okrajích displeje jsou ikonky pro přímý přístup k aplikacím
Širokoúhlý displej se nepodepsal na rozměrech, 117 milimetrů patří mezi běžnou hodnotu. Hardwarová klávesnice využívá efektivně celou spodní část, tlačítka mají slušné rozměry i jistý stisk. Okolo displeje se nachází osm dotekových tlačítek pro rychlý přístup k nejčastěji využívaným funkcím. Na zadní straně nechybí dvoumegapixelový snímač s přisvěcovací diodou Ze specifikace zaujme především podpora sítí třetí generace včetně rychlých dat HSDPA.
Nenápadně schovaný stylus a fotoaparát s přisvětlovací diodou
Nechybí Wi-Fi i Bluetooth 2.0. Nyní to zajímavější, přístroj nepostrádá integrovaný GPS přijímač, i když využití v automobilu komplikuje právě otevírací konstrukce. Na boku přístroje se nachází nenápadný snímač otisku prstů, který poskytne dostatečnou ochranu dat například při ztrátě přístroje. Oceňuji také vyšší kapacitu paměti RAM, i když z papírových 128 MB zůstala uživateli k dispozici pouhá třetina.
Hostesky měly naučené oslavné ódy zejména na vestavěnou navigaci
Toshiba G910 přináší zajímavá zlepšení a v současné šedi chytrých telefonů na platformě Windows Mobile si své místo určitě najde.