Tragédie se nekoná, Oskar mění webové SMS jen pro firmy

Oskar právě pořádá tiskovou snídani, na které představuje nové služby. Oproti původním obavám, že změní podmínky poskytování internetové SMS brány, jde především o služby pro firmy. Kromě jiného se také týkají posílání SMS z internetu, uživatelská brána pro textovky zdarma ale zůstává zachována.

Jedinou změnou je použití piktogramu – obrázku s textem, který musí uživatel opsat, aby mohl poslat zprávu. Oskar se tak chrání, aby jeho bránu nebylo možné používat s různými programy, ale pouze z internetu.

Volají zadarmo

První novinkou je možnost volat zdarma pro nové firemní zákazníky. Samozřejmě jen za určitých podmínek. Pokud firmy přejdou k Oskarovi a zvolí si některý z tarifů Naplno, budou moci po provolání volných minut volat na všechna čísla v síti Oskar zdarma. Tato nabídka ale platí jen po omezenou dobu:

  • 50 Naplno: 3 měsíce
  • 150 Naplno: 5 měsíců
  • 300 Naplno: 7 měsíců

Správná otázka kolegy Lodla z tištěného časopisu Mobil: proč Oskar nabízí výhody jen pro standardní tarify a ne pro své firemní programy Na zisk a Na jistotu? Operátor vždy přece tvrdil, jak jsou speciální firemní tarify výhodné a skvělé. Odpověď: Byznysové tarify zůstávají v nabídce Oskara a platí u nich nabídka tzv. Přestupové sady. Z další odpovědi ale vyplývá, že Oskar začíná upřednostňovat tarify, kde jsou stejné sazby do všech sítí. Namítám, že současné firemní programy mají také stejné sazby – Oskar odpovídá v tom smyslu, že zákazníci raději volí tarify s volnými minutami. Spolu s kolegou Lodlem s těmito argumenty moc nesouhlasíme...

Vylepšená, ale placená SMS brána

V případě webové SMS brány Oskar pro své nové byznys zákazníky nabízí 100 SMS zdarma do všech českých mobilních sítí. Tuto nabídku operátor nazval Web SMS Bonus.

K tomu se v internetové Samoobsluze objevila možnost hromadného posílání SMS do sítě Oskara i jeho konkurentů. Tuto službu mohou využít všichni zákaznící, včetně majitelů Oskaret. Uživatelé si mohou vytvořit adresář, jsou zde také doručenky. Za zprávy zaslané tímto způsobem se ale platí. Sazby jsou závislé na balíčku, který si vyberete:

Balíček paušál volné SMS do Oskara SMS do Oskara SMS jinam
Web SMS Oskarta 0,00 Kč 0,00 Kč 1,19 Kč 2,38 Kč
Web SMS Basic 0,00 Kč 50,00 Kč 1,19 Kč 1,79 Kč
Web SMS Standard 238,00 Kč 300,00 Kč 1,07 Kč 1,79 Kč
Web SMS Partner 952,00 Kč 1 200,00 Kč 0,95 Kč 1,79 Kč
Diskuze (94) Další článek: Co chystá T-Mobile na Vánoce?

Témata článku: SMS, Pro firmy, Správná otázka, Web, Oskar


Určitě si přečtěte