Víte, kdo je největší světový výrobce digitálních fotoaparátů? Nokia ...

Nokia včera ve Spojených státech amerických pořádala další ze svých setkání s investory. Při prezentaci marketingového ředitele Anssi Vanjokiho, který po velkém novoročním třesku a restrukturalizaci firmy bude mít na starost divizi multimédií, se objevila zajímavá informace. V druhém čtvrtletí letošního roku už bylo prodáno více fotomobilů než digitálních fotoaparátů a Nokia je největším výrobcem digitálů na světě.

Vanjoki zároveň zmínil strategii Nokie pro příští rok. Zatímco letos jsou v kurzu fotomobily s rozlišením 640 x 480 bodů, v roce 2004 nastoupí megapixelové snímače. Přibudou větší možnosti editace obrázků a Nokia se také tváří příznivě vůči moblogům, internetovým obrázkovým deníčkům. Zlepšen bude také záznam videa.

Na závěr jedna zajímavost, která také na prezentaci zazněla: podle průzkumů operátora Orange pošlou uživatelé telefonů Motorola měsíčně průměrně 14 textových zpráv, lidé s Nokiemi v průměru 45 textovek. Dle Orange jsou proto mobily Nokie lépe ovladatelné než Motoroly.

Diskuze (28) Další článek: Nový NEC 525: budeme muset Americe závidět mobily?

Témata článku: Nokia, Fotoaparát, Foto, Výrobce, Světový výrobce, Digitální fotoaparát, Digital, Svět


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40