Vodafone má novou datovou kartu

Vodafone začal od dnešní půlnoci prodávat novou datovou kartu pro notebooky. Její celé jméno je Vodafone Mobile Connect a nahrazuje původní PCMCIA kartu Sony Ericsson GC85. Nová karta funguje v datových sítích GPRS a EDGE.

Je škoda, že operátor neprovozuje síť třetí generace. Nová karta tak nemůže rychlostně konkurovat UMTS či HSDPA tokům O2, ani T-Mobile Internetu 4G. Na druhou stranu je využitelná na více místech, protože pokrytí rychlými daty třetí generace patří jen některým oblastem. Chvályhodný je i fakt, že Vodafone svou datovou kartu neblokuje proti použití konkurenční karty SIM. Nedotovaná cena karty je 4 977 Kč a zákazníci si ji mohou koupit v obchodech operátora, prostřednictvím e-shopu či po telefonu.


Dobře se poznají: O2 má modrou a stříbrnou, T-Mobile růžovou a Vodafone červenou

Karta je výhodná zejména pro zákazníky, kteří chtějí datové služby využívat opravdu intenzivně a chtějí mít možnost svůj notebook připojit kdekoli a kdykoli,“ říká tiskový mluvčí operátora Jakub Hrabovský a dodává: „Vodafone Mobile Connect kartu si můžou zákazníci pořídit za zvýhodněnou cenu s novou SIM kartou, na které si aktivují libovolný hlasový tarif a k tomu datový tarif na dobu nejméně 6 měsíců.“

Diskuze (17) Další článek: Nokia 5200 a 5300: nové obrázky multimediálních sliderů

Témata článku: Nová karta, Nov, Vodafone, Voda, Karta


Určitě si přečtěte