Vodafone šprýmuje s konkurencí

Vodafone šprýmuje s konkurencí

Možná je to jen zbytečný výplod fantazie, možná vaření z vody a možná to budete považovat za produkt okurkové sezóny. Dost možná je to celé náhoda, ale…

Když Vodafone zahájil novou reklamní kampaň ke svým „ještě více Nabitým tarifům“, sledovali jsme, jak vodafonsky červení sportovci poráží své dva konkurenty. Ti však nejsou v magentovém a modrém dresu, jak by se dalo očekávat, ale v „telekomunikačně neutrální“ zelené a žluté. Divili jsme se, že Vodafone ustoupil od svých agresivních konkurenčních praktik (tedy alespoň si myslíme, že věšení paroží na reklamy konkurence tak označit lze). Reklama je navenek skutečně korektní, ale aspoň malé popíchnutí si Vodafone neodpustil.

Klepněte pro větší obrázek
Inverze barev

Barvy dresů poražených sportovců jsou totiž přesným negativem typických barev O2 a T-Mobilu. Zelený vzpěrač se tak jednoduchou operací v grafickém editoru změní na „t-mobilově růžového“ a žlutý cyklista je najednou „O2 modrý“. Ale posuďte sami:

Klepněte pro větší obrázek 
Žlutý vzpěrač má ve své negativní podobě barvu, kterou můžeme vidět i na webových stránkách O2

Klepněte pro větší obrázek 
A podobně vypadá i T-mobilizace vzpěrače zeleného
Klepněte pro větší obrázek 
To samé platí i pro cyklisty

Po počátečním nadšení z objevu si však říkáme, tohle už přeci není nové. A skutečně, vzpomínáte na Oskarovu reklamu, kde dostávali zelení a žlutí elektrické šoky?

Diskuze (26) Další článek: United Mobile změnil ceník, vyplatí se?

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Voda, Cyklista, Počáteční nadšení


Určitě si přečtěte