U Vodafonu už netrpělivě čekáme na ohlášení zařazení České republiky do služby Vodafone Passport, která umožňuje levné volání v zahraničí. Dnes přišla tisková zpráva Vodafonu, která hlásá zlevnění volání v zahraničí. Passportu jsem se sice zatím nedočkali, ale volat budeme levněji.
Dochází ke změnám ve stávající nabídce roamingu:
V první roamingové zóně:
- klesá cena odchozích hovorů z partnerských sítí z 25,29 Kč na 21,42 Kč (včetně DPH)
- se snižuje cena příchozích hovorů z 14,28 Kč na 11,90 Kč (včetně DPH)
- jsou nově zařazeny Rumunsko a Bulharsko, noví členové EU a stále populárnější prázdninové destinace Čechů
První (nejlevnější) roamingová zóna se od 1. dubna rozrostla z 29 na 31 zemí: Chorvatsko, Řecko, Slovensko, Polsko, Německo, Maďarsko, Rakousko, Velká Británie, Francie, Itálie, Irsko, Belgie, Slovinsko, Španělsko, Nizozemí, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Finsko, Gibraltar, Kypr, Malta, Monako, San Marino, Vatikán, Rumunsko, Bulharsko.
Od prvního dubna jsou navíc pro tarifní zákazníky tzv. podmíněně přesměrované hovory do hlasové schránky v zahraničí zdarma (platí pro všechny roamingové zóny).
„Snižování cen za volání v zahraničí je dalším krokem na cestě k zavedení služby Vodafone Passport, která v současnosti šetří náklady již více než 6 mil. uživatelům na celém světě,“ říká viceprezident pro marketing Vodafonu Česká republika Chris Robbins.