Je tomu právě pětatřicet dní, kdy Vodafone umístil na své webové stránky tarifní kalkulačku. Dle čísel operátora kalkulačku během této doby vyzkoušelo přes 50 tisíc uživatelů, přičemž většina z nich by mohla volat a odesílat SMS levněji, pokud by „převlékla dres“, respektive přenesla číslo. Vodafone na základě zpracovávaných údajů došel k závěru, že by měl něco lepšího pro 80 % zákazníků, kteří kalkulačku využili. Kalkulačka zná tarify celé naší operátorské trojce, neuvažuje ale žádné speciální nabídky. Pro porovnání výhodnosti tarifů stačí zadat počet provolaných minut a poslaných SMS, a to na dvou úrovních. Buď jednoduše anebo podrobně s detailním rozpisem SMS a minut volání do sítí jednotlivých operátorů a zohledňuje také volání ve špičce, mimo špičku či o víkendu.

Cestu ke kalkulačce jste si mohli najít i z našeho webu • 8 z 10 zákazníků by za své peníze mohlo dostat více volání a textovek
Jak vidno, Vodafone se na našem nasyceném trhu snaží lákat zákazníky od konkurence, jeho Nabité tarify jsou sice cenově opravdu nejvýhodnější, ale nějaké ty mouchy by se našly… Kredit je totiž možné čerpat jen a pouze na volání a SMS a zároveň trpí velmi omezenou převoditelností. Dalo by se vylepšit i účtování, ten operátor, který by v našich končinách případně zavedl sekundovou tarifikaci by si u současných i potencionálních zákazníků určitě hodně polepšil. Problém je ovšem v tom, že český trh je rozdělen a poskytovatelům mobilních služeb už jde jen o to naučit zákazníky víc utrácet, takže bych v tomto nebyl velkým optimistou.