Vybuchla česká baterie v Nokii 3310 (2× oživeno)

Na webové stránce deníku Blesk dnes vyšel článek popisující výbuch baterie v mobilním telefonu Nokia 3310. Podobné zprávy se už samozřejmě objevily mnohokrát, tentokrát jde ale o událost z České republiky a v telefonu byla neoriginální baterie Aligator.

Blesk událost podrobně vylíčil: "Kolegyně sáhla po mobilu. Zaječela a hodila ho na zem. Pak se ozval obrovský výbuch a všechno okolo začalo hořet. Baterie byla na cucky."

Získali jsme vyjádření společnosti Adart Computers, která baterie Aligator v České republice distribuuje:

Skutečnosti uveřejněné 1. 2. 2005 v deníku Blesk považujeme za nevěrohodné. Naše baterie jsou bezpečné, obsahují navíc celou řadu bezpečnostních prvků a procházejí několikastupňovou kontrolou. Z otištěné fotografie je navíc zřejmé, že se s jistotou nejedná o baterie námi dodávané pro společnost Eurotel Praha. Máme vážné podezření, že se jedná o plagiáty našich produktů, které se bohužel na našem trhu, stejně jako plagiáty jiných značek, objevují. Případ navíc zahaluje několik dalších nejasností a podezřelých okolností. Nevylučujeme, že se jedná o plánovanou provokaci, jejímž cílem je poškodit dobré jméno našich výrobků a jméno největšího mobilního operátora na našem trhu, zejména v souvislosti s nadcházející privatizací jeho vlastníka, společnosti Český Telecom. Samozřejmě zvažujeme podání trestního oznámení na neznámého pachatele, pro trestný čin pomluvy.


Oživeno 13.45:
Přestože Blesk v článku uvádí, že zákaznice si „mobil i baterii údajně koupila v kamenném obchodě společnosti Eurotel“ a přidává téměř souhlasnou odpověď tiskové mluvčí operátora, podle současného vyjádření Eurotelu se to nestalo a reakce mluvčí prý byla překroucena. Značkové prodejny Eurotelu prodávají mobilní telefony se značkovými bateriemi, v úvahu přichází snad jen koupě u některého z dealerů operátora.


Oživeno 17.47: Nokia si přihřála polívčičku a právě vydala tiskovou zprávu, která varuje před nákupem neoriginálních baterií:

V návaznosti na zprávu popisující případ výbuchu baterie v mobilním telefonu, která se dnes objevila v médiích, apelujeme na spotřebitele, aby se vyvarovali nákupu neoriginálních baterií i jiného příslušenství pro své mobilní telefony.

Všechny originální výrobky značky Nokia splňují nejpřísnější kvalitativní a bezpečnostní normy a spotřebitel u nich může mít jistotu, že zakoupený produkt této značky je vždy naprosto bezpečný.

Společnost Nokia si je vědoma faktu, že na našem trhu je k dispozici zboží nejasného původu a kvality, které může být pro spotřebitele nebezpečné. Na volném trhu se také již objevily neoriginální napodobeniny, které mají spotřebitele uvést v omyl, že se jedná o originální výrobky.

Ke snadnějšímu odlišení originálních baterií Nokia od baterií neznačkových zavedla společnost Nokia pro spotřebitele systém, v jehož rámci jsou všechny nové baterie označovány nálepkou s hologramem. Hologram představuje pokročilý způsob, jak pomoci spotřebitelům zjistit, že používají bezpečné a kvalitní originální baterie Nokia.

Nálepka na bateriích Nokia obsahuje holografický obrázek a také identifikační kód skrytý pod stíracím políčkem nálepky. Spotřebitel si může zkontrolovat holografický obrázek i podrobné údaje na nálepce, aby se ujistil, zda se jedná o originální baterii Nokia. Mezi vizuálními prvky nálepky bude symbol společnosti Nokia v podobě spojených rukou, logo originálních doplňků Nokia a také soubor teček okolo loga originálních doplňků Nokia. Každý z těchto prvků bude viditelný pod jiným úhlem. Kromě toho si mohou uživatelé on-line nebo prostřednictvím SMS ověřit dvacetimístný identifikační kód skrytý pod stíracím políčkem nálepky.

Diskuze (82) Další článek: Jak by mohla vypadat nová Nokia N-Gage

Témata článku: Nokia, Baterie, Nokia 3310, Zákaznice, Originální baterie, Výbuch


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196