Xiaomi Redmi 5 uniká s předstihem včetně fotek a hardwarových specifikací

V první polovině prosince má Xiaomi představit novou řadu cenově dostupných smartphonů, mezi nimiž nemá chybět ani Xiaomi Redmi 5. Bude se jednat již o pátou generaci telefonu, který před několika lety zcela rozbořil cenovou politiku stávajících výrobců a nabídl velmi dobrý poměr výkonu a ceny.

Nový model má být oznámen 10. prosince, ovšem operátor China Telecom informace neuhlídal a vše vypustil na web. Máme tak představu o tom, jak bude vypadat, a hlavně jak bude vybavena, novinka od Xiaomi.

Redmi 5 bude osazen širokoúhlým 5,7" IPS displejem (formát 18:9) s rozlišením 1 440 × 720 pix (HD+). Zobrazovací panel vyplňuje většinu přední strany, takže se čtečka otisků musela přesunout na zadní stranu pod 12Mpix fotoaparát, který výrazně vyčnívá ze zadního krytu. I když to tak na první pohled nevypadá, zadní škorápka je plastová, nikoliv kovová. Přední kamerka pro selfie má rozlišení 5 Mpix, na spodní hraně najdeme nabíjecí microUSB a stereo reproduktory. 

Uvnitř dodává výkon osmijádrový Snapdragon 625 a 4GB operační paměť, interní 64GB úložiště rozšíříte microSD kartami. Nevyměnitelná baterie má kapacitu 3 300mAh, telefon se do prodeje dostane s Androidem 7.1.2 Nougat, ovšem není vyloučena jeho brzká aktualizace na Android Oreo. Velmi potěšitelná je i samotná koncová cena, která odpovídá 210 dolarům, což je v přepočtu cca 4 500 Kč. Krátce po prosincovém představení má být Redmi 5 k dispozici na evropských a asijských trzích.

Nejzajímavější Xiaomi poslední doby? Rozhodně model Mi Mix 2:

Zdroj Winfuture

Diskuze (30) Další článek: Vánoce u Kaktusu: Za jednu cenu dvakrát více dat a SIM karet

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Fotoaparát, Snapdragon, Specifikace, Spekulace, Operační paměť, Únik, Reproduktory, Širokoúhlý displej, Xiaomi Redmi 4, Brzká aktualizace, Karta MicroSD, Winfuture, Evropský trh, Rozlišení, Předstih, Přední kamera, Dobrý poměr, Skořápka, Nová řada, Mpix, Zadní strana, Return


Určitě si přečtěte