Za půl roku budeme Bluetooth zařízení párovat dotykem

Bluetooth SIG (Special Interest Group), tedy společnost spravující standard oblíbené bezdrátové technologie, v uplynulých dnech oznámila, že nová specifikace 2.1+EDR je připravena k použití. Výrobci čipů (Broadcom, CSR, Infineon a Texas Instruments) již zavedli nové modely do nízkoobjemové výroby a příštích dnech dodají první kusy výrobcům mobilních telefonů a další elektroniky. Očekává se, že první zařízení s Bluetooth 2.1+EDR se na trh dostanou začátkem roku 2008.

Novinka s sebou přinese několik vylepšení. Mimo jiné bude pozměněna standardní párovací procedura, nejatraktivnějšími změnami však jsou párování pouhým dotykem zařízení za pomoci NFC (Near Field Communication, tedy komunikace blízkých polí), nebo pokles spotřeby energie. Podrobněji jsme se nové verzi Bluetooth věnovali již při její premiéře v článku Bluetooth 2.1 + EDR: starého psa naučili nové kousky.

Diskuze (1) Další článek: BlueAnt Z9: mravenec v uchu

Témata článku: Bluetooth, Ostatní, Zář, Zařízení, Půl roku, Rok, Bluetoot, Pár, Dotyk, Infineon, Dot, BLU, Bluetooth zařízení, Půl, Nová specifikace


Určitě si přečtěte