Závodní auta na Barum Rallye bude hlídat O2 Car Control

Partnerem letošního mezinárodního motoristického podniku Barum rally Zlín se stala společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s.. Všechny závodní vozy jsou vybaveny GPS/GSM moduly služby O2 Car Control. Díky tomu mají pořadatelé neustálý přehled, kde přesně se jednotlivé vozy nacházejí a jakou jedou rychlostí. Funkce, která umožňuje sledování a zobrazení polohy vozu na mapě bude sloužit jako další bezpečnostní prvek. Stejně jako na Rally Bohemia bude tedy O2 Car Control využit jako nástroj pro snímání jednotlivých průjezdných časů a také jako bezpečnostní prvek při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami.

"Naše společnost podporuje český motorsport a těší nás, že nejde pouze o podporu finanční, ale že své uplatnění najdou i naše technologie a produkty. Příkladem toho je aktivní využití služby O2 Car Control během závodů. Zejména při jízdě ulicemi Zlína bude důležité, aby jezdci dodržovali rychlostní limity. Díky Car Controlu budeme mít nepřetržitý přehled o aktuální rychlosti všech jezdců", řekl Matts Johansen, ředitel pro marketing, podnikatelského a korporátního segmentu, společnosti Telefónica O2 Czech republic.

Barum rally Zlín se v letošním roce může pyšnit již šestatřicátým dílem své bohaté historie. Na konci srpna se pojede na Zlínsku a okolí jako součást devítidílného seriálu mistrovství Evropy jezdců. Postupem let se oblíbená "Barumka" propracovala až mezi nejlepší soutěže seriálu evropského šampionátu. I letos se špičkoví evropští piloti utkají na moderně pojaté a sportovně hodnotné a náročné trati. Do její mapy byly již před čtyřmi lety zakresleny i měřené úseky na komunikacích křižujících vrchovinu Chřiby a postupně zmizely krátké zkoušky a závod se dnes odehrává na relativně nízkém počtu úseků. Ale jezdí se na tom nejlepším, co region v současnosti pro soutěže reálně nabízí. Diváci jsou zváni do Slušovic anebo na atraktivní show v podobě městské "erzety" (rychlostní zkoušky) v ulicích krajského města.

Diskuze (1) Další článek: Chuťovka: korejská hi-tech navigace

Témata článku: Závod, Bezpečnostní prvek, Auto, Car +, Bar, CAR


Určitě si přečtěte