Zlaté a platinové ceny pro nejlepší vyzváněcí tóny

Vyzváněcí tóny pro mobilní telefony se staly pro hudební průmysl velkým byznysem a tak se začnou odměňovat tvůrci těch nejúspěšnějších. Podobně jako u zlatých a platinových desek se budou udělovat zlaté a platinové ceny vyzváněcím melodiím pro mobilní telefony. Oznámilo to sdružení amerických nahrávacích společností RIAA (The Recording Industry Association of America).

Zlaté a platinové ceny se za prodejnost hudebních nosičů udělují již 47 let, nyní byly do tohoto programu zařazeny i vyzváněcí tóny pro mobilní telefony. Zlatou cenu si zaslouží vyzvánění, které si do mobilu stáhne více než půl miliónu lidí a pro platinovou je hranicí rovný milion. Existuje i tzv. multi-platinová cena určená pro vyzvánění, které si stáhlo více než dva milióny uživatelů.

První várka cen byla udělena 128 certifikovaným vyzváněcím tónům. Rozděleno bylo 84 zlatých, 40 platinových a čtyři multiplatinové ceny. Na nejvyšší ocenění dosáhla skladba My Humps od skupiny Black Eyed Peas, dále vyzváněcí tón v podobě skladby Riddin od rappera Chamillionaire, dále zabodovala formace D4L s populárním singlem Laffy Taffy a čtveřici nejúspěšnějších uzavírá T-pain se skladbou I’m N Luv (Wit a Stripper).

Diskuze (5) Další článek: Pořiďte si novou SIM kartu, předplacenky jsou levnější

Témata článku: Vyzváněcí tón, PLA, Tón, Tony, Plát, Rovný milión, Rapper, Nejvyšší ocenění


Určitě si přečtěte