10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

  • Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android
  • Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy
  • Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

Google se na svém blogu pochlubil, že s aktualizací aplikace Switch to Android, je možné přejít z iPhonů na nové Androidy bez jakýchkoliv problémů. Přes kabel či bezdrátově je možné přenést všechna vaše data z iPhonu do Androidu, a Google k tomu navrch přidává i 10 důvodů, proč byste měli o přechodu uvažovat. A my jsme každý z těchto deseti největších důvodů pro změnu platformy i krátce okomentovali.

1. Nové způsoby komunikace. Jaký je důvod přechodu číslo jedna? Google vyzdvihuje aplikaci Zprávy a klávesnici Gboard, což v kombinaci s RCS umožňuje skupinové chaty, kvalitní sdílení fotek a videí, potvrzení o předčtení i emoji reakce. Vaši přátelé s iPhony navíc zprávy od vás budou dostávat i nadále, a tak vlastně při přechodu z iOS na Android „není co řešit“...

Pokud jsou Zpráv, klávesnice Gboard a RCS číslo jedna pro přechod z iOS na Androidu, trochu se obáváme dalších „méně důležitých“ důvodů...

2. Videochaty kdykoliv. Dvojkou jsou videochaty přes aplikaci Google Meet, pokud však dáváte přednost FaceTime (přecházíte z iPhonu, takže to je tak trochu logické), můžete jej využít v nejnovější verzi prohlížeče Chrome. Samozřejmostí jsou na Androidu i různé další aplikace, např. WhatsApp.

A my se ptáme, žádná z těchto aplikací na iOS snad není k dispozici?

3. Nebojte se online hudby - Na Androidu můžete používat svou preferovanou službu pro poslech streamované hudby. A pokud jste již nějakou hudbu koupili a stáhli na iPhonu, přenese se vám i do Androidu (pouze bez DRM). A pokud jste využívali Apple Music, můžete si stejnou aplikaci stáhnout a rozjet i na Androidu.

I třetí bod programu je však jen o tom, jak na Androidu nabídnout stejnou službu jako na iPhonu.

4. Oblíbené aplikace - Na Google Play narazíte na spoustu oblíbených aplikací, které znáte z iOS.

Obě dvě platformy jsou mezi vývojáři brány jako hlavní, ale najdou se i takové tituly, které jinde než na iOS seženete, a na Androidu tak musíte hledat adekvátní náhradu, která nemusí existovat. 

5. Ochrana soukromí na prvním místě - Android bojuje aktivně pro škodlivým aplikacím, malwaru, phisingu a spamu. Jen u Zpráv Google měsíčně odfiltruje 1,5 miliardy spamových textovek.

Jenže, kdy se objeví mobilní malware nebo virus, jsou to právě Androidy, které to chytají ze všech nejvíce. Snad každý den se objeví nová zranitelnost či podvržené aplikace, které prošly filtrem Google Play Protect...

6. Více zařízení, které spolu spolupracují - Google nabízí široké spektrum Chromebooků, chytrých hodinek, sluchátek s podporou Fast Pair, tabletů a smartphonů s Androidem. Některé z produktů Apple budou stále fungovat s vaším Androidem, např. sluchátka AirPods...

...jenže hodinky Apple Watch už si k Androidu nepřipojíte. A co naplat, ekosystém a spolupráci produktů má Apple vymakanou. V tom se mu Android, i díky rozdrobenosti na jednotlivé výrobce, kteří mají svá vlastní aplikace, řešení i produkty, nemůže rovnat.

7. Lepší produktivita s aplikacemi a službami Googlu - Skenujte texty pro okamžité překlady, upravujte dokument Google na svém notebooku, pokračujte v práci tam, že kde jste předtím skončili.

Tady musíme Googlu připsat kredit, pokud si najdete ty pravé aplikaci či systémové součásti, můžete obyčejný telefon proměnit na to, co zrovna potřebujete. Jenže, i iPhone už dávno není jen telefon...

8. Sdílení fotek, hudby s blízkými zařízeními - Služba Sdílení nablízko umožní rychlé sdílení fotek, hudby a souborů mezi Androidy a zařízeními s Chrome OS.

Jenže, v rychlém sdílení souborů do okolí byl Google pozadí, AirDrop byl na smartphonech první svého druhu.

9. Vyzdobte si home screen widgety - Widgety jsou důležité a nápomocné přídavky na domovskou obrazovku. Jen od Googlu jich v Androidu brzy napočítáte 35, přidávají se k nim widgety od výrobců telefonů i od doinstalovaných aplikací. 

V customizaci prostředí má Google jednoznačně navrch, iPhonům nepomohou ani poslední novinky v iOS, daleko větší možnosti personalizace má, a zřejmě vždy bude mít, Android.

10. Technologie dostupná všem - Každý má mít svou unikátní způsob používání zařízení, a tak na Androidu najdete nabídku Usnadnění s funkcemi TalkBack či s textovými přepisy v reálném čase.

V minulosti byla nabídka Usnadnění zneužívání různými aplikacemi k obcházení nutného rootu či dalších systémových oprávnění, ale tomu Google nedávno vystavil stopku. Nabídka Usnadnění tak konečně slouží k tomu, k čemu byla původně určena.

Jsou to podle vás dostatečné důvody k tomu, abyste z iOS přešli na Android? Podělte se o váš názor v diskusi pod článkem.

Zdroj Google Blog

Diskuze (35) Další článek: Mobil měníme v průměru za necelé 4 roky. V příštích letech se má interval mírně zkracovat

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, iOS, WhatsApp, Google Play, Google, FaceTime, Apple Watch, Ostatní, Apple Music, RCS, Chrome OS, Fast Pair, AirPods, Hudba, Google Play Protect, Chromebook, Platforma, Sdílení, Mobilní platforma, Aplikace, TalkBack, Google blog, Přechod, Telefony s Androidem na Heureka.czŠnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

Šnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

** Už v září se na trh chystá Android 13 ** Jenže aktuální verze Androidu 12 téměř po roce stále paběrkuje ** Najdete ji jen u 13,5 % Androidů na trhu, jedničkou je Android 11

Martin Chroust
Android 13Android 12Statistika
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Testujeme Samsung Galaxy Z Fold4. Není to revoluce, ale spíš odstraňování neduhů třetí generace

Testujeme Samsung Galaxy Z Fold4. Není to revoluce, ale spíš odstraňování neduhů třetí generace

** Do redakce nám dorazil skládací Galaxy Z Fold4 ** Změn není tolik, ale zato jsou smysluplné ** Telefon nám dorazil v šedozelené barevné kombinaci

Martin Chroust
Skládací konstrukcePreview
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

** Od představní Androidu 12L už brzy uběhne 10 měsíců ** Systém se distribuuje od března, a zatím se příliš nerozšířil ** Jak poznat, že běží i u vašeho telefonu? Je to trochu oříšek...

Martin Chroust
Android 12LSkládací konstrukce
Slibný fantasy survival Nightingale dorazí do předběžného přístupu až příští rok
Michal Maliarov
NightingaleSurvival
Dalekohled z filmu K zemi hleď! našel exoplanetu blízko obyvatelné zóny

Dalekohled z filmu K zemi hleď! našel exoplanetu blízko obyvatelné zóny

** Dalekohled Subaru objevil planetu blízko obyvatelné oblasti ** Ross 508 b má zřejmě protáhlou oběžnou dráhu ** Subaru si zahrál ve filmu K zemi hleď!

Petr Kubala
DalekohledyExoplanety