10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

  • Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android
  • Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy
  • Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Google se na svém blogu pochlubil, že s aktualizací aplikace Switch to Android, je možné přejít z iPhonů na nové Androidy bez jakýchkoliv problémů. Přes kabel či bezdrátově je možné přenést všechna vaše data z iPhonu do Androidu, a Google k tomu navrch přidává i 10 důvodů, proč byste měli o přechodu uvažovat. A my jsme každý z těchto deseti největších důvodů pro změnu platformy i krátce okomentovali.

1. Nové způsoby komunikace. Jaký je důvod přechodu číslo jedna? Google vyzdvihuje aplikaci Zprávy a klávesnici Gboard, což v kombinaci s RCS umožňuje skupinové chaty, kvalitní sdílení fotek a videí, potvrzení o předčtení i emoji reakce. Vaši přátelé s iPhony navíc zprávy od vás budou dostávat i nadále, a tak vlastně při přechodu z iOS na Android „není co řešit“...

Pokud jsou Zpráv, klávesnice Gboard a RCS číslo jedna pro přechod z iOS na Androidu, trochu se obáváme dalších „méně důležitých“ důvodů...

2. Videochaty kdykoliv. Dvojkou jsou videochaty přes aplikaci Google Meet, pokud však dáváte přednost FaceTime (přecházíte z iPhonu, takže to je tak trochu logické), můžete jej využít v nejnovější verzi prohlížeče Chrome. Samozřejmostí jsou na Androidu i různé další aplikace, např. WhatsApp.

A my se ptáme, žádná z těchto aplikací na iOS snad není k dispozici?

3. Nebojte se online hudby - Na Androidu můžete používat svou preferovanou službu pro poslech streamované hudby. A pokud jste již nějakou hudbu koupili a stáhli na iPhonu, přenese se vám i do Androidu (pouze bez DRM). A pokud jste využívali Apple Music, můžete si stejnou aplikaci stáhnout a rozjet i na Androidu.

I třetí bod programu je však jen o tom, jak na Androidu nabídnout stejnou službu jako na iPhonu.

4. Oblíbené aplikace - Na Google Play narazíte na spoustu oblíbených aplikací, které znáte z iOS.

Obě dvě platformy jsou mezi vývojáři brány jako hlavní, ale najdou se i takové tituly, které jinde než na iOS seženete, a na Androidu tak musíte hledat adekvátní náhradu, která nemusí existovat. 

5. Ochrana soukromí na prvním místě - Android bojuje aktivně pro škodlivým aplikacím, malwaru, phisingu a spamu. Jen u Zpráv Google měsíčně odfiltruje 1,5 miliardy spamových textovek.

Jenže, kdy se objeví mobilní malware nebo virus, jsou to právě Androidy, které to chytají ze všech nejvíce. Snad každý den se objeví nová zranitelnost či podvržené aplikace, které prošly filtrem Google Play Protect...

6. Více zařízení, které spolu spolupracují - Google nabízí široké spektrum Chromebooků, chytrých hodinek, sluchátek s podporou Fast Pair, tabletů a smartphonů s Androidem. Některé z produktů Apple budou stále fungovat s vaším Androidem, např. sluchátka AirPods...

...jenže hodinky Apple Watch už si k Androidu nepřipojíte. A co naplat, ekosystém a spolupráci produktů má Apple vymakanou. V tom se mu Android, i díky rozdrobenosti na jednotlivé výrobce, kteří mají svá vlastní aplikace, řešení i produkty, nemůže rovnat.

7. Lepší produktivita s aplikacemi a službami Googlu - Skenujte texty pro okamžité překlady, upravujte dokument Google na svém notebooku, pokračujte v práci tam, že kde jste předtím skončili.

Tady musíme Googlu připsat kredit, pokud si najdete ty pravé aplikaci či systémové součásti, můžete obyčejný telefon proměnit na to, co zrovna potřebujete. Jenže, i iPhone už dávno není jen telefon...

8. Sdílení fotek, hudby s blízkými zařízeními - Služba Sdílení nablízko umožní rychlé sdílení fotek, hudby a souborů mezi Androidy a zařízeními s Chrome OS.

Jenže, v rychlém sdílení souborů do okolí byl Google pozadí, AirDrop byl na smartphonech první svého druhu.

9. Vyzdobte si home screen widgety - Widgety jsou důležité a nápomocné přídavky na domovskou obrazovku. Jen od Googlu jich v Androidu brzy napočítáte 35, přidávají se k nim widgety od výrobců telefonů i od doinstalovaných aplikací. 

V customizaci prostředí má Google jednoznačně navrch, iPhonům nepomohou ani poslední novinky v iOS, daleko větší možnosti personalizace má, a zřejmě vždy bude mít, Android.

10. Technologie dostupná všem - Každý má mít svou unikátní způsob používání zařízení, a tak na Androidu najdete nabídku Usnadnění s funkcemi TalkBack či s textovými přepisy v reálném čase.

V minulosti byla nabídka Usnadnění zneužívání různými aplikacemi k obcházení nutného rootu či dalších systémových oprávnění, ale tomu Google nedávno vystavil stopku. Nabídka Usnadnění tak konečně slouží k tomu, k čemu byla původně určena.

Jsou to podle vás dostatečné důvody k tomu, abyste z iOS přešli na Android? Podělte se o váš názor v diskusi pod článkem.

Zdroj Google Blog

Diskuze (35) Další článek: Mobil měníme v průměru za necelé 4 roky. V příštích letech se má interval mírně zkracovat

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, iOS, WhatsApp, Google Play, Google, Apple Watch, FaceTime, Apple Music, Ostatní, Fast Pair, Chrome OS, RCS, AirPods, Způsob komunikace, Chromebook, Platforma, Aplikace, Google Meet, Mobilní platforma, TalkBack, Google blog, AirDrop, Přechod, Telefony s iOS na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Ověřeno uživateli. Toto jsou nejlepší aplikace z pohledu jejich kvality a stability

Ověřeno uživateli. Toto jsou nejlepší aplikace z pohledu jejich kvality a stability

** Aplikace nehodnotíme pouze podle jejich funkcí a užitečnosti ** Důležitým hlediskem je i jejich „řemeslná“ vývojářská kvalita ** Umělá inteligence spočítala uživatelské hodnocení kvality

Martin Miksa
Obchod s aplikacemiMobilní aplikaceMobilní hry
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

** Malá baterie Flipu a velký displej Foldu jsou velké nevýhody ** Naproti jim však jde energeticky efektivnější čipset od Qualcommu ** Obě nové skládačky tak v testu výdrže příjemně překvapily

Martin Chroust
VýdržSrovnání