10 mobilů z MWC, které chtějí být, ale nejsou jako iPhone X

Uplynulý veletrh mobilních technologií v Barceloně ukázal trend, který se rozšiřuje prakticky mezi všemi výrobci smartphonů. Každý chce mít mobil s co možná nejmenšími okraji displeje. Hovoří se o bezrámečkovém provedení, ačkoli v reálu má málokterý model po všech čtyřech stranách panel k okrajům roztažený.

Nejdál v tomto ohledu došel Apple, jehož iPhone X má až na malý výřez na pod vrchním okrajem (tzv. „notch“) všechny strany bez rámečku. Vykousnutá část není samoúčelná – leží zde reproduktor, selfie kamera a také senzory pro technologii Face ID, kterou se iPhone X odemyká.

Kuriózní přístup volí další výrobci, kterým se po prodejním úspěchu iPhonu X jeho „notch“ náramně zalíbil. Co na tom, že kromě kamery do něj prakticky nemají co schovat. Na rozdíl od Applu se ovšem zatím ani jednomu z výrobců nepodařilo zcela eliminovat spodní bradu telefonu.

A tak zde máme přehlídku za každou cenu vykousnutých displejů, protože zejména čínští výrobci nabyli dojmu, že to je nový designový trend, který se uživatelům náramně zamlouvá. Podívejte se, které značky se o napodobení iPhonu X snaží nejúporněji, nejen pomocí displeje, ale stejným způsobem například umísťují na záda fotoaparát.

Diskuze (14) Další článek: Širokoúhlý displej do každé rodiny. Archos uvedl trojici ultralevných smartphonů

Témata článku: Apple, Smartphony, MWC, Kuriozita, Face ID, Barcelona, Veletrhy, Zajímavosti, Notch, Bezrámečkový displej, Apple iPhone X, Vykousnutý displej, Výrobce, Stejný způsob, Okraj, Spodní brada, Vrchní okraj, Mobilní technologie, Kter, Trend, Prodejní úspěch, Čínský výrobce, Mluvící avatar, Jak, MOBI


Určitě si přečtěte