10 nejlepších klasických mobilů [Vánoce 2014]

Nechcete do mobilu investovat mnoho peněz a smartphone nevyužijete? Máme pro vás deset vánočních tipů na nejlepší běžné telefony.

Současný mobilní trh válcují jednoznačně smartphony. Z každých deseti prodaných mobilů je devět chytrých. Stále však existuje nezanedbatelná část zákazníků, která odmítá přistoupit na hru dotykových displejů, širokých plácaček a odinstalace nepotřebných aplikací. Proto výrobci ani přes zanedbatelné marže nezanevřeli na kategorii klasických tlačítkových telefonů bez operačního systému.

Kdy koupit běžný mobil?

  • když nechcete mnoho utratit
  • když chcete jen volat a psát zprávy
  • když nedáte dopustit na tlačítkovou klávesnici
  • když se nechcete učit s dotykovým displejem
  • když nechcete mobil často nabíjet
  • když nepotřebujete žádné speciální funkce
  • když nebudete často chodit z mobilu na internet
  • když se nezajímáte o aplikace
  • když vám nezáleží na fotoaparátu

Na MobilManii vám před Vánoci pomáháme zorientovat se v široké nabídce běžných telefonů, levných i špičkových smartphonů, tabletů, mobilního příslušenství a aplikací. Naše partnerské weby pak poradí s ostatní elektronikou. Články vycházejí každý den.

Běžný mobil postačí jako druhý záložní přístroj, který se proti smartphonům může obvykle chlubit mnohonásobnou výdrží baterie. Do této kategorie řadíme také některé speciální telefony, např. seniorské nebo odolné. V neposlední řadě jsou běžné mobily stále cenově nejdostupnějšími telefony. Na výběr je poměrně široké spektrum produktů od základních modelů za pár stokorun až po lépe vybavené mobily za několik tisíc. Telefony jsme pro vás seřadili podle cenovky od nejlevnějšího po nejdražší.

Produkty jsou seřazeny podle průměrné ceny od nejlevnějšího po nejdražší.

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu T.S.Bohemia. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, odkazy jsme k nim přidali až dodatečně.

Nejlevnější na trhu: Samsung E1200

Aktuální cena: 333 Kč

Hledáte-li opravdu nejlevnější dostupný mobil, sáhněte po modelu Samsung E1200. Na trhu figuruje spolehlivě už třetím rokem, Samsung jej prakticky nemá důvod nahrazovat. Běžné mobily totiž nepodléhají zastarání tak rychle jako modernější smartphony. A co si budeme nalhávat, u některých dárků zkrátka rozhoduje cena. Čím bude nižší, tím lépe pro vaši peněženku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung E1200 je nejlevnějším značkovým telefonem na trhu

Telefon vyjde na zhruba 350 Kč, pokud obdarovaný hodlá pouze volat a posílat SMS, svůj účel bezezbytku splní. Plastový mobil s naprosto základními funkcemi má mechanickou číselnou klávesnici a maličký, přesto barevný (a samozřejmě nedotykový) TFT displej s rozlišením 128 × 128 bodů. Na výběr je v černé a stříbrné barvě.

Samsung E1200
Keystone
rozměry a hmotnost: 108 × 45 × 13,5 mm, 65 g
displej: 1,5", nedotykový TFT LCD, 128 × 128, 119 PPI
sítě: GSM
konektivita: bez USB
paměť: ? GB, baterie: 800 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: telefon nemá fotoaparát
7 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Témata článku: , , , Alcatel One Touch 2007D, Alcatel One Touch 2012D, Aligator A300, Aligator A430, CAT B100, CAT B25, Emporia Click Plus, Nokia 108, Nokia 108 Dual SIM, Nokia 515, Nokia 515 Dual SIM, Nokia Asha 210, Nokia Asha 210 Dual SIM, Samsung E1200, Samsung S5611, Kovová kráska, Seniorský mobil, Fronta, Rakouský výrobce, Klasický mobil, SOS Locator, Oblíbená věc