10 tipů na mobil do 3 000 Kč [Vánoce 2011]

Nechcete do mobilu investovat více než 3 tisíce korun a smartphone nevyužijete? Máme pro vás deset tipů na nejlepší telefon pod stromeček.
10 tipů na mobil do 3 000 Kč [Vánoce 2011]
Kapitoly článku

Mobilní telefon je i letos vděčným tipem na vánoční dárek. Mobil má stále určitý punc výjimečnosti a přitom za něj nemusíte zaplatit více než tisíc korun. Telefonů jsou ale na trhu desítky a zorientovat se v levnějších modelech je leckdy obtížnější, než si vybrat funkcemi našlapaný smartphone. Proto jsme pro vás vybrali desítku mobilů, které v dané kategorii považujeme za nejpovedenější. Vycházíme z osobních zkušeností a samozřejmě z výsledků testů na MobilMania.cz a v časopisu Mobility.

Telefony jsme rozdělili do tří hlavních kategorií, v každé z nich doporučíme tři nejlepší modely odstupňované podle ceny. První kategorie zahrnuje klasické mobilní telefony s numerickou klávesnicí, ve druhé vybíráme z dotykových telefonů, poslední skupina je dělaná pro ty, kteří mají v plánu z mobilu posílat spoustu zpráv a e-mailů. I přes pečlivý výběr doporučovaných telefonů mohou být požadavky uživatelů velmi specifické, proto se nemusíme trefit do vkusu každého.

Proč ne rovnou smartphone?

Obyčejný telefon bez otevřeného systému postačí těm, kteří chtějí hlavně telefonovat, nepožadují extra pokročilé funkce a nemají touhu stahovat nové aplikace. Výhodou „hloupých“ telefonů proti smartphonům jsou většinou kompaktnější rozměry a zpravidla několikanásobná výdrž. Přitom kromě těch úplně nejlevnějších si většina hloupých mobilů poradí s hudbou, paměťovými kartami a v méně komfortní formě i s prohlížením internetu. Nespornou výhodou je cena, která začíná už na 600 Kč. Pokud však plánujete za mobil utratit více než 4 tisíce korun, měli byste se rozhlédnout spíše v kategorii smartphonů. Jejich přehled pro vás připravujeme.

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, odkazy jsme přidali až dodatečně.

Když chcete klasiku

Kategorie nedotykových mobilů s klasickou numerickou klávesnicí se pomalu blíží vyhynutí. Dotyk je dnes v módě a kdo odmítá tomuto trendu podlehnout, má o něco ztížený výběr. Naštěstí na tyto uživatele trojka největších světových výrobců stále myslí a v nabídce má několik povedených kousků. Od těch nejlevnějších neočekávejte víc než telefonování a posílání zpráv, dražší modely přidávají fotoaparát i poslech hudby.

LG A100
Klepněte pro větší obrázekLevný telefon s obyčejným designem a základní výbavou, která umožňuje komunikace ve dvou pásmech GSM. Telefon má barevný displej a přijímač FM rádia.rozměry a hmotnost: 107 × 45 × 14 mm, 72 g
displej: 1,5'', TFT LCD, 128 × 128
sítě: GSM (dvě pásma)
baterie: 950 mAh

9%
hardware
N/A*
software
katalog
cena: 600 Kč

LG A100hce counter

Nokia C2-00
Klepněte pro větší obrázekDruhá Nokia se slotem pro dvě SIM karty na rozdíl od modelu C1-00 dovede obě SIM karty obsluhovat zároveň, takže hovory i zprávy dorazí na obě čísla, aniž by se mezi kartami muselo přepínat. Jednu ze SIM karet lze vyměnit i ve chvíli, kdy mobil je zapnutý.rozměry a hmotnost: 108 × 45 × 15 mm, 74 g
displej: 1,8'', TFT LCD, 128 × 160
sítě: GSM (dvě pásma), GPRS (86|43 kb/s)
konektivita: USB, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 64 MB, microSDHC
baterie: 1 020 mAh
hardware: dual SIM
operační systém: Nokia Series 40 6th Edition Lite
fotoaparát: VGA (640 × 480), video
27%
hardware
N/A*
software
katalog
cena: cca 1 400 Kč

Nokia C2-00hce counter

Samsung S5610
Klepněte pro větší obrázekSamsung S5610 je elegantně provedený klasický mobilní telefon s podporou sítě 3G a datových přenosů HSDPA. Jeho fotoaparát má pětimegapixelové rozlišení, dovede zaostřit na různé vzdálenosti a natáčí QVGA video.

rozměry a hmotnost: 119 × 50 × 12,9 mm, 91 g
displej: 2,4'', TFT LCD, 240 × 320
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (dvě pásma), GPRS (86|86 kb/s), EDGE (237|237 kb/s), HSPA (7,2|? Mb/s)
konektivita: USB, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 108 MB, microSDHC
baterie: 1 000 mAh
fotoaparát: 5Mpx (2 592 × 1 944), video (320 × 240), autofocus, diodový blesk

55%
hardware
N/A*
software
kataloginfo výrobce
cena: 2 600 Kč

Samsung S5610hce counter

 

Pokud hledáte to nejlevnější na trhu, sáhněte po LG A100. Mobil za cenu kolem 600 Kč nabídne kromě telefonování a posílání zpráv také barevný displej a vestavěné FM rádio, k jehož poslechu nepotřebujete sluchátka. Nokia C2-00 už je sice trochu dražší, zato disponuje možností vložit rovnou dvě SIM karty a má základní VGA foťáček. Že i levný klasický telefon může mít slušnou výbavu a vypadat elegantně, dokazuje Samsung S5610. Za cenu kolem dvou a půl tisíce korun získáte 3G mobil s kovovými kryty a 5Mpx fotoaparátem.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung S5610

Článek pokračuje v další kapitole: dotykové mobily


Klepněte pro větší obrázek
 Klepněte pro větší obrázek
Notebooky
 Klepněte pro větší obrázek
Stolní
počítače
 Klepněte pro větší obrázek
Monitory
 Klepněte pro větší obrázek
Příslušenství
k počítači
    
 Klepněte pro větší obrázek
Počítačové
hry
 Klepněte pro větší obrázek
Běžné
mobily
 Klepněte pro větší obrázek
Chytré
mobily
 Klepněte pro větší obrázek
Tablety
a čtečky
    
 Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka
 Klepněte pro větší obrázek
Přehrávače
MP3 a MP4
 Klepněte pro větší obrázek
Kompaktní
fotoaparáty
 Klepněte pro větší obrázek
Digitální
zrcadlovky

Doporučujeme také: Jak správně postupovat při reklamaci

Témata článku: Nákup a ceny, Vánoční nabídka, Vánoce, LG A100, LG C320 Town, Nokia C2-00, Nokia C2-01, Nokia C2-02 Touch and Type, Nokia C2-03 Touch and Type, Nokia C2-05, Nokia C2-06 Touch and Type, Nokia C3, Nokia C3 Gold Edition, Nokia C3 Touch and Type, Samsung Champ, Samsung Champ Duos, Samsung S5610, Samsung Star, Samsung Star II, Samsung Star II Duos, Samsung Star Wi-Fi, Samsung Xcover 2, Samsung Xcover 237, Samsung Xcover 271, Samsung Xcover 550


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 45