1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Společnost HP včera představila digitální foťáček pro kapesní počítače iPaQ Pocket PC. Od podobných zařízení se liší poměrně vysokým rozlišením, které dovoluje zhotovit již poměrně kvalitní fotografie.
1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost HP včera představila přídavný digitální fotáček HP Photosmart pro svou kolekci kapesních počítačů iPaQ Pocket PC. Digitální foťáček byl představen jako příslušenství do slotu SDIO a disponuje vysokým rozlišením 1,3 megapixelů. Tedy s rozlišením, ze kterého už lze vyrobit „rozumné“ fotografie v papírové podobě. S malým objektivem lze z důvodů snadné ovladatelnosti rotovat s volností 180 stupňů.

Nevýhodou přídavného foťáčku je absence jakékoli vnitřní paměti – vše se tedy ukládá přímo do kapesního počítače a jelikož slot SDIO zabírá už foťáček, nelze vložit zároveň rozšiřující paměť.

Kamerka ve spojení s kapesním počítačem své uplatnění jistě nalezne. Pro někoho jen pro zachycení zajímavých okamžiků, jiný ocení nahrávání krátkých videosekvencí. Pomocí Bluetooth nebo i IrDA pak pořízené snímky dostanete do dalšího kapesního počítače nebo do svého stolního počítače, či rovnou odešlete do tiskárny. Přímo se nabízí model HP Deskjet 450 podporující modrozubé Bluetooth.

Digitální kamerka HP Photosmart je plně automatická. Uživatel si nanejvýš může pohrát se zaostřováním na určitou vzdálenost. Spolu s kamerkou se v balení objeví i další podpůrný software.

  • HP Mobile Printing for Pocket PC – jak z názvu vyplývá – určen pro přímý tisk z kapesního počítače.
  • HP Photo Center - software pro editaci fotografií za účelem redukce jevu červených očí, a jiných. Vhodný také pro vytváření alb a prezentací.
  • HP Photo Unload – když je iPaQ vložen v synchronizační kolébce, software jej automaticky celý prohledá a pokud nalezne nové obrázky, přesune je do vybraného adresáře na disku.

Na trhu se HP Photosmart objeví už v říjnu za blíže neurčenou cenu.

Diskuze (8) Další článek: Jak fungují a čím se liší displeje mobilů (téma týdne)

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Počítače, Kapesní počítač, Počítač, Podpůrný software, Stolní počítače na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída