18GB RAM v mobilu? Žádný problém. Nové paměti LPDDR5 dodá firma SK Hynix

Špičkové smartphony s Androidem dnes mají tak velkou operační paměť, že hravě předčí většinu počítačů a notebooků na trhu. Současným maximem v segmentu smartphonů je meta 16 GB RAM, která však bude velmi brzy překonána. Firma SK Hynix zahájila sériovou výrobu 18GB DRAM pamětí typu LPDDR5, které se jako první dostanou do připravovaného herního smartphonu Asus ROG Phone 5. Jedná se tak o vůbec největší mobilní RAM paměť, která se ukáže v segmentů smartphonů.

Nové paměti se pyšní přenosovou rychlostí 6 400 Mbps, takže jsou o 20 procent rychlejší, než dosavadní 16GB paměti LPDDR5 od SK Hynix. Jejich maximální přenosová rychlost činí „jen“ 5 500 Mbps. Pro představu, datových tok nových 18GB RAM pamětí je tak vysoký, že dokáží paměti přenést deset 5GB Full HD filmů za jednu jedinou vteřinu. Podle výzkumné společnosti Omdia mají již dnes paměti LPDDR5 ve smartphonech 10% podíl, který do roku 2023 naroste na rovných 50 procent. Velkokapacitní RAM v mobilu budou potřeba např. pro vysoce výkonné fotoaplikace, graficky a paměťově náročné hry či pro umělou inteligenci. 

Zdroj SKhynix

Diskuze (12) Další článek: Apple má mít keynote ve stejný den jako OnePlus. Bez iPhonu, ale zato s AirPods, AirTags a iPady

Témata článku: Asus, , , , , , , , , , , SK Hynix, Mobil, Pro +, Notebook, F +, Počítač, Sériová výroba,