24 GB dat za 1400 Kč? Takovou nabídku umí vymyslet jen operátoři v Česku...

V době, kdy mnozí operátoři v různých zemích světa už s daty tolik neškudlí a dokážou nabídnout desítky gigabajtů v přepočtu třeba za naše dvě tři stovky, nabírají jejich české protějšky takříkajíc opačný kurz. Tarify a balíčky nezlevňují, naopak se potichu a plíživě zdražuje, nejdřív u okrajových a předplacených služeb, aby to tolik nebilo do očí.

Po zdražení některých předplacených balíčků Vodafonu a celkovém překopání nabídky tarifů při vnucení 5G všem a současném zdražení u T-Mobilu tomu teď poslední jmenovaný „nasadil korunu“. Dávkovaný předplacený balíček Internet na rok zdražil z tisícovky na 1400 Kč. Upozornil na to správce facebookové skupiny Mobilní operátoři v ČR, která dlouhodobě sleduje nabídky tuzemských operátorů a poukazuje na změny činěné v neprospěch zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek
T-Mobile v tichosti na stránkách změnil parametry předplaceného balíčku Internet na rok. Namísto tisícovky zaplatíte 1400 Kč, ale dostanete o 1 GB na měsíc víc...

Ani se příliš nedivíme, že T-Mobile tuto ceníkovou změnu místo aktivní komunikace raději taktně zamlčel, zdražení o 40 % je totiž bezprecedentní. A dostatečným zdůvodněním nemůže být ani to, že roční úhrnný objem dat vzrostl z 12 na 24 GB. Balíček Internet na rok je totiž dávkovaný po měsíci, takže každých 30 dní během roku může zákazník spotřebovat maximálně 2 GB dat. Z toho je zřejmé, že jde o balíček pro méně náročné surfaře, kterým by klidně mohlo stačit méně dat, ale operátor je opět nutí platit víc (podobně jako všem vnutil dražší 5G paušály).

Jak moc je cenotvorba tohoto balíčku nadsazená a tudíž pro zákazníka nevýhodná, dokazuje ještě v době před zdražením jeho časté zařazování do různých „zvýhodněných“ časově omezených akcí. Internet v mobilu původně za 999 Kč bylo možné nárazově získat s 50% slevou a i tak určitě operátor netratil. Zda bude i po zdražení balíček zařazován do slev, není v tuto chvíli jasné, jak poukázal i správce zmíněné facebookové stránky.

Diskuze (67) Další článek: Nastává zlom. Vývojáři mobilních her chtějí větší paměti v telefonech, uživatelé to vidí přesně opačně

Témata článku: , , , , , , Balíček, Česká republika, , Operátor, GB data, Data, Zdražení,