360°Cam: Představte si panorama. Ale jako video

Po fotografii a videu přichází panoramatické video. Kamera 360°Cam jej umí natočit v rozsahu 360° × 300° a slibuje zcela nový zážitek ze sledování.

Panoramatické kamery nejsou nic úplně nového, ale na svůj průlom teprve čekají. Bude pro tento mladý druh elektroniky zlomovým produktem právě 360°Cam? Možná pomůže i to, že jsme na startu éry rozšířené/virtuální reality a brýlím jako Oculus Rift se bude takovéhle médium zatraceně hodit.

Klepněte pro větší obrázek 
Velikost to nezkazí, 360°Cam se vejde do dlaně.

360°Cam je celosvětově první FullHD kamera se záznamem panoramatického (360° × 300°) videa a také jeden z nejúspěšnějších projektů historie Kickstarteru. Tvůrci požadovali 150 tisíc dolarů a dostali téměř jeden a půl miliónu…

K počítači se připojí běžným USB, data se ukládají na microSD, integrovaná GPS doplní fotky/video informací o zeměpisné poloze, obraz je stabilizovaný pomocí gyroskopu, Wi-Fi poslouží k dálkovému ovládání smartphonem nebo pro streamování obrazu do smartphonu. Baterie má kapacitu 1180 mAh, což by mělo stačit na 60 minut nahrávání.

Klepněte pro větší obrázek  
Na skládání panoramat je zde hardwarová podpora – čip, který to real-time zvládá i při natáčení videa.

To není úplně hodně, ale výrobce počítá s připojitelnou externí baterií. Ta ještě hotová není, ale jiné nástavce (nebo spíše podstavce) už má. Žárovkový adaptér promění 360°Cam v domácí dohledovou kameru. Z žárovkové objímky si vezme energii, připojí se k domácí Wi-Fi a obraz streamuje přes internet do aplikace v majitelovu smartphonu. Ethernet Streaming Base je zde pro případy, že potřebujete spolehlivý kanál pro streamování, nechcete se spoléhat na Wi-Fi a raději upřednostníte síťový kabel.

Další příslušenství jsou „vodní brýle“ pro trojici objektivů. Kamera je vodotěsná sama o sobě, ale nástavec zamezí deformaci obrazu pod hladinou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ještě si přičtěte kabel, poutko a látkový váček. To je kompletní sada 360°Cam.

Integrovaný software zvládá timelapse (časosběrná) videa, připraven je HDR režim, což se u panoramatických fotek obzvláště hodí. Samospoušť má několik režimů, s vyfocením počká třeba až 60 sekund. Fotky mají rozlišení 4096 × 2048 pixelů, video až 2048 × 1024 pixelů při 30 fps.

Nakupovat můžete už dnes, a to za nemalé ceny:

  • 360°Cam: asi 13 000 Kč
  • Žárovkový adaptér: asi 2 100 Kč
  • Ethernet Streaming Base: asi 4 700 Kč
  • Podvodní „brýle“ na čočky: asi 1 300 Kč
  • Náhradní baterie (1 680 mAh): asi 1 100 Kč
Diskuze (6) Další článek: Microsoft začne prodávat nové Lumie z Berlína. Známe ceny

Témata článku: Příslušenství, 360°, Virtuální realita, Timelapse, Náhradní baterie, Panorama, Pan, Kompletní sada, Video, Pán, Nejúspěšnější projekt, Pře, Jak


Určitě si přečtěte