4 až 12 hodin navíc. Od nového Snapdragonu pro chytré hodinky jsme čekali víc

Qualcomm představil dlouho očekávaného nástupce zastaralé čipsetové řady Snapdragon Wear 2100 pro chytré hodinky. Ta byla postavená na Snapdragonu 400, a na stejných základech staví nový čipset Wear 3100, ale úpravy pro specifické potřeby hodinek a náramků jsou výraznější.

Součástí architektury Wear 3100 je procesor se čtyřmi jádry Cortex-A7 o taktu 1,2 GHz (Wear 2100 používal jádro jediné), nově je doplněn koprocesorem Qualcomm QCC1110, který má být nápomocen pro základní operace, navíc má mít minimální spotřebou energie. Pokud vám na hodinkách dojde baterie, v režimu Watch Mode ještě pár hodin zjistíte aktuální čas, protože kontrolu nad hodinkami dočasně převezme koprocesor.

Qualcomm u platformy Wear 3100 uvádí zvýšenou výdrž o 4 - 12 hodin na jedno nabití ve srovnání s dřívější Wear 2100. Jistě, není to mnoho, záležet bude na kapacitě baterie konkrétních hodinek, ale až půlden navíc se může leckomu hodit. Nechybí ani podpora NFC, v čipsetu je i rychlejší 4G modem (1Gb/s download, 150Mb/s upload). Prvními hodinkami postavenými na Wear 3100 budou Montblanc Summit 2, následně se přidá Louis Vuitton a Fossil Group.

Qualcomm brzy do čipsetů integruje svůj vlastní 5G modem:

Zdroj Qualcomm

Diskuze (4) Další článek: Maketa Huawei Mate 20 Pro: zakřivený OLED displej s výřezem a čtečkou otisků

Témata článku: Chytré hodinky, Snapdragon, Hodinky, Wear OS, NFC, Qualcomm, Mobilní čipsety, Nositelnosti, Modem, Montblanc, Nový model, Stejný základ, NAVIC, Nejnovější čipset, Wear, Vylepšený snapdragon, Základní operace, Hod, Pro +, Louis Vuitton, Zvýšená výdrž, Fossil Group, Summit, Očekávaný nástupce, Čipset, Modemy na Heureka.cz