4 hodiny a 12 minut denně. S aplikacemi trávíme o 30 % více času než před rokem

V době pandemie, domácích izolací, karantén a home officů je samozřejmé, že u elektronických zařízeních trávíme více svého času. Podle nové zprávy od analytické firmy App Annie je to konkrétně v případě používání aplikací ve smartphonech v průměru 4 hodiny a 12 minut denně. A to je oproti roku 2019 30% nárůst.

Zpráva uvádí, že v prvním čtvrtletí roku 2021 překonal čas strávený u aplikací chytrých telefonů v USA, Turecku, Mexiku a Indii čtyři hodiny denně. To navíc poprvé v historii. U posledního jmenovaného se dokonce jedná o 80 % nárůst oproti prvnímu čtvrtletí roku 2019. V Brazílii, Jižní Koreji a Indonésii pak čas strávený nad aplikacemi v mobilech přesáhl 5 hodin denně.

Koronavirus toho ale není jedinou příčinou. Zejména na západních trzích totiž došlo k prudkému nárůstu používání aplikací pro „bezpečné“ zasílání zpráv, to konkrétně Signalu a Telegramu. Může za to samozřejmě kauza ohledně chatovací aplikace WhatsApp a sdílení dat uživatelů s Facebookem a dalšími službami. Signal se v tomto čtvrtletí umístil na prvním místě ve Velké Británii, Německu a Francii a na čtvrtém místě v USA. Telegram byl číslo 9 ve Velké Británii, číslo 5 ve Francii a číslo 7 v USA.

V datech společnosti také figurují obvyklá jména sociálních sítí (Facebook, TikTok, YouTube), investičních a obchodních aplikací (Coinbase, Binance, PayPay), a dokonce také Clubhouse, hra High Heels nebo Crash Bandicoot: On the Run. Ten byl vydán až 25. března a za čtyři dny od svého uvedení zaznamenal na 21 milionů stažení. Kolik času trávíte nad svým mobilem si nicméně můžete zjistit sami, protože mobilní platformy k tomu nabízejí možnost ve svém nastavení. Pro úplnost je ještě nutné říci, že průzkum týkající se času použití aplikací probíhal pouze na zařízeních s operačním systémem Android. Co se jednotlivých titulů týče, už byly zohledněny platformy Android i iOS.

Via TechCrunch

Váš názor Další článek: Realme Starry Night: Před lety nevídáno, dnes i levný mobil natočí hvězdy na nočním nebi

Témata článku: iOS, Android, Aplikace, USA, Chytrý telefon, Facebook, WhatsApp, Indie, Průzkum, Telegram, YouTube, TikTok, Clubhouse, Signal, Elektronické zařízení, Crash Bandicoot, Německo, Brazílie, APP Annie, Mexiko, Jižní Korea, Karanténa, Nárůst, Pandemie, Velká Británie


Určitě si přečtěte

AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze