5 největších průšvihů ve světě mobilů. Výrobci je ustáli a i díky nim vylepšili budoucí produkty

  • Smartphony nepřináší jen inovace
  • Spousta z nich přinesla i obrovské kauzy
  • Pozitivní je, že se díky nim výrobci ponaučili a dnes nabízí lepší produkty

Přestože trh smartphonů za poslední dekádu velmi vyrostl, rozhodně se to neobešlo bez problémů. Některé produkty výrobcům dokázaly pořádně zatopit, což pro ně znamenalo kromě omluvy i velké problémy. Jak si ukážeme v následujících příkladech, problémy se nevyhýbají ani těm největším hráčům na trhu: Applu a Samsungu.

Nechtěné ohýbání telefonů

V roce 2014 Apple představil vlajkové smartphony iPhone 6 a 6 Plus , které byly už od začátku kontroverzní svým designem, který se ale velmi rychle uchytil a částečně z něj některé telefony vychází dodnes. Telefon však na svém počátku nemile proslavila kauza #bendgate.

Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone 6 a zejména větší 6 Plus se dal ohnout holýma rukama. Výsledkem byla aféra #bendgate (obr.: Unbox Therapy)

Tuto kauzu tehdy náhodou spustil známý youtubový kanál Unbox Therapy, kdy se na videu podařilo telefon holýma rukama ohnout. Přestože měl telefon hliníkovou konstrukci, ve svém nejslabším místě u tlačítek pro regulaci hlasitosti se ohnula. Někteří uživatelé si dokonce později začali stěžovat, že se jim telefon lehce ohnul i při nošení v zadní kapse u kalhot. Apple tehdy celou kauzu označil jako vzácné případy, jelikož ji napřímo kontaktovali pouze jednotky zákazníků.

Vzhledem k prodaným desítkám milionů kusů měla pravdu. Až několik let poté vyšlo najevo, že nešlo o nijak zveličený problém, ale o skutečnou kauzu, jelikož interní uniklé dokumenty Applu ukázaly, že firma o potencionálním problému věděla ještě před uvedením, jelikož se projevil i během testování. 

Přesto celá situace tehdy byla tak propírána médii, že si Apple s následující řadou iPhone 6S dal velký pozor a využil silnější typ hliníku zvaný Series 7000, používaný i v kosmickém průmyslu.

Diskuze (35) Další článek: Vědci vyvinuli mobilní aplikaci, která umí odhalit Alzheimerovu chorobu či ADHD. Stačí naskenovat oko

Témata článku: Apple, Samsung, Android, Smartphony, iOS, Design, Kauzy, Baterie, Problém, Největší průšvih, Pro +, Telefon, Tech News, Vědomí uživatele, Kauza, Displej, Unbox Therapy, Telefony s Androidem na Heureka.cz