Je léto, festivalová sezóna je v plném proudu a lidé ve velké vyrážejí na různé hudební či tématické akce. To může být zátěž nejen pro lidi, ale i jejich chytré telefony, které kvůli omezenému přístupu k elektrické síti není možné pravidelně nabíjet. Vhodným řešením je samozřejmě powerbanka, ale v případě několikadenních akcí nemusí postačit ani ty kousky s vysokou kapacitou.
Na místě je tedy dočasně upustit od tradičního způsobu používání a alespoň trochu omezit spotřebu svých telefonů. S trochou snahy můžete výdrž chytrého telefonu prodloužit až o několik hodin. Cena za to přitom nemusít být ani tak vysoká.
Pokračování 2 / 6
Snižte jas obrazovky
Displeje telefonů se nám za poslední roky stále pomalu zvětšují a i z našich recenzí je vidět, že se zvyšují také maximální hodnoty jasu. Není tedy divu, že aktivní displej patří mezi ty největší žrouty baterie vůbec. Pokud chcete prodloužit výdrž telefonu, vypněte automatickou regulaci jasu a nastavte jas na minimum, které je pro vás stále přijatelné.
Máte telefon s AMOLED displejem? Ještě lepší! Tato technologie je totiž známá tím, že v černou barvu reprezentuje zhasnutým pixelem. Pokud tedy máte tu možnost, přepněte telefon do temného režimu. V opačném případě se poohlédněte po launcheru, který to umí. Od věci nebude ani nastavení černé tapety jako pozadí telefonu.
Pokračování 3 / 6
Buďte chvíli offline
Jste na festivalu, tak si užívejte atmosféru, nemusíte být stále online. Pokud v danou chvíli připojení k internetu nepotřebujete, vypněte Wi-Fi i mobilní data. To samé se týká i Bluetooth (až na výjimky s připojenými wearables) nebo polohových služeb, které na festivalu opravdu celou dobu nepotřebujete.
Pokud bude už jsou procenta baterie kritická, lze zajít ještě dál a aktivovat letecký režim, sice přijdete i o telefonní signál, ale výdrž se výrazně prodlouží.
Pokračování 4 / 6
Sáhněte po úsporném režimu
Každý moderní smartphone má už v rámci Androidu či iOS alespoň nějaký základní úsporný režim. Ty základní jen sníží jas či vypnout mobilní data a další náročné služby. Některé telefony však umí zajít ještě dál, od snížení výkonu procesoru, zakázání různých aplikací a služeb až po extrémy, kdy se telefon přepne do černobílého režimu a vypnou veškeré chytré funkce.
Pokračování 5 / 6
Zkroťte aplikace na pozadí
Dnešní telefony nám svým výkonem a dostatkem operační paměti umožňují mít spuštěných spoustu aplikací naráz. Bohužel často nevíte, co na pozadí zrovna provádí. Vyberte ty aplikace, které víte, že nebudete potřebovat a skrze nastavení je natvrdo ukončete. Budete tak mít jistotu, že zatímco se snažíte šetřit baterii, tak některá z nich neprovádí náročné úkony na pozadí. Znovu spustit v případě potřeby je to nejmenší.
Některé aplikace často nabízejí i svou osekanou Lite variantu, která má méně funkcí a není tak náročná. Většinou se jedná o různé messengery či sociální sítě. I to může být jedna z možností, jak ušetřit baterii.
Pokračování 6 / 6
Točíte videa? Zvolte rozumnou kvalitu
Dříve HD, později Full HD a nyní je už běžné i 4K rozlišení nebo alespoň Full HD při 60 fps. S lepší kvalitou jsou však i potřebné větší nároky na výkon telefonu i na rychlost a kapacitu úložiště a tím pádem i na baterii. Proto se zamyslete. Opravdu využijete video ve 4K či 1080p při 60 snímcích za vteřinu? Pokud ne snižte kvalitu, alespoň na tradiční Full HD a budete se divit, jak tím ušetříte baterii.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně