5Mpx Motorola ZN5 s optikou od Kodaku je za dveřmi

Nokia má Carla Zeisse, Sony Ericsson řadu Cyber-Shot a Motorola to dává dohromady s Kodakem. Oficiální foto!

Několik základních informací včetně dvou obrázků nevalné kvality chystané Motoroly Zine ZN5 jsme vám přinesli už na konci března. Americký výrobce sice ještě oficiálně neřekl ani slovo, přesto telefon skrze čínské weby dostává konkrétnější podobu, díky serveru KeySJ.com si můžete ZN pětku prohlédnout na mnohem detailnějších fotografiích. Co se týče technické specifikace, v podstatě všechny prvotní informace stále platí. Nový mobil bude disponovat 5 Mpx fotoaparátem Kodak s trojnásobným digitálním zoomem a hlavně automatickým ostřením, potěší také aktivní krytka a xenonový blesk. Potvrzuje se rovněž absence podpory sítí třetí generace, budoucí majitelé tohoto modelu se budou muset vystačit s podporou třech pásem GSM (900/1 800/1 900 MHz) a datových přenosů GPRS/EDGE.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Zine ZN5 ze všech stran

Americký výrobce se i zde rozhodl pro Linux, konkrétně pro operační systém Montavista Linux 2.6.1, který bude využívat výkon procesoru Freescale SCM-A11 s taktem 500 MHz. Ani informace o vestavěném 3,5 mm audio konektoru a z něj plynoucí pohodlné poslouchání MP3 není nová, stejně tak známe parametry displeje. Ten nabídne na dnešní dobu standardní rozlišení 320 × 240 bodů a schopností zobrazit 262 tisíc barev, rozměr úhlopříčky by měl činit 2,4 palce. Mezi další přednosti telefonu se řadí Bluetooth 2.0, USB konektor, TV výstup a také proměnlivé ovládání tak jak ho známe z jiného modelu ze stejné stáje, z hudebně laděného ROKRu E8. Co do fyzických charakteristik můžeme ZN5 popsat jako přístroj klasické konstrukce s rozměry 112 × 49 × 15 milimetrů a hmotností 110 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detail klávesice a funkčích tlačítek • praktická aktivní krytka čočky fotoaparátu

Jak už jsem uvedl, telefon ještě nebyl ani oficiálně představen, takže zatím není známo, kde a kdy se začne prodávat. Pro zatím si telefon můžete alespoň prohlédnout, dá se předpokládat, že jeho podoba už se nebude nijak významně měnit. K dispozici je také několik ukázkových fotografií, pravděpodobně z předměstí některého čínského města.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je na dnešní dobu spíše průměrný

Několik ukázkových fotografií pořízených mobilem

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na to že výše uvedené smímky byly pořízeny předprodukčním vzorkem, nevypadají zle

Skutečnost, že oficiální představení telefonu už klepe na dveře, jenom potvrzuje trojice dnes zveřejněných fotografií. Motorola si svůj nadcházející top model nedokázala uhlídat, nebo že by produktové snímky nechala uniknout záměrně?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (18) Další článek: Microsoft podporuje geotagging: Pro Photo Tools jsou zdarma

Témata článku: Motorola, Kodak, Motorola Zine ZN5, Motorol, Motor, Pořízený mobil