6 alternativ pro WhatsApp, pokud se vám nelíbí jeho užší provázání s Facebookem

WhatsApp začátkem roku aktualizoval zásady ochrany osobních údajů, které musíte odsouhlasit, abyste mohli aplikaci dále využívat. Jenže tím titulu umožníte sdílet své informace s Facebookem. Čas na udělení souhlasu přitom máte do 15. května, pak už tuto chatovací službu nespustíte. Evropa má díky GDPR navrch, i tak vás ale tento postup mateřského Facebooku může štvát. Alternativ za WhatsApp je přitom spousta.

Signal (zdarma pro Android a iOS)

Stejně jako většina ostatních aplikací pro zasílání zpráv, je i Signal velice snadno použitelný. Nabízí hlasové a video hovory v HD kvalitě, má silné šifrování a funguje na všech mobilních platformách, přičemž nabízí i klienta pro stolní počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Šifrování je typu end-to-end a je založené na bázi vlastního protokolu, který je open source. Díky tomu je umožněno testovat přítomné zabezpečení odborníky, kteří v něm mohou snáze odhalit případné chyby. Z doplňkových funkcí nechybí po zvoleném časovém období mizející zprávy a editor fotografií. Co naopak chybí, jsou animované emotikony.

Plusy

  • End-to-end zabezpečení
  • Vlastní šifrovací protokol
  • Dostupné na všech platformách
  • Mizející zprávy

Minusy

  • Chybí animované emotikony
Diskuze (28) Další článek: LG Rollable to těsně nestihl. Byl zachycen na fotografii při testování v Jižní Koreji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Plus, AES, Nastavení - Chat, Three, Formátování, ENC, Signal, Švýcarsko, RSA, Minus, F +, Evropa,