6 milionů T-Mobilistů přeneslo za tři kvartály 43 PB. Finové to dají za tři týdny

  • T-Mobile se chlubil terabajty, jenže tak růžové to zdaleka není
  • Na opačném konci je totiž finská Elisa, něco jako třídní premiant
  • Pokud by Finové zastavili, datově je doženeme za 13 let

T-Mobile nedávno ohlásil „významný nárůst přenesených dat“, meziročně téměř o 26 % na hodnotu 43 300 TB (6,2 milionu zákazníků). Průměrná měsíční spotřeba u těch paušálních (4 miliony) přesáhla 1,2 GB za měsíc. T-Mobile se chlubí, že je to o 20 % víc, než loni.

4 mil. Finů přesene 12× více, než zákazníci T-Mobilu

Čísla bez kontextu mohou vypadat líbivě, ale tak růžové to zase není. Oněch 43 300 TB je objem dat přenesený všemi zákazníky T-Mobilu za devět měsíců, na první pohled působí velkolepě, jenže... Český T-Mobile si vzali na paškál analytici z Tefficient a srovnali s datovým premiantem, finským operátorem Elisa.

Výsledek? 43 300 TB přenesou čtyři miliony zákazníků Elisy za tři týdny. Měsíční průměr na hlavu je zhruba 15 GB. Samozřejmě můžete namítat, že Finové to mají jinak a jsou také specifický trh a budete mít pravdu. Pravda je taková, že ve srovnání proti sobě stojí třídní premiant a outsider, který balancuje na hranici propadnutí. Jinak řečeno, jde o extrémy na obou stranách.

Tak či onak, je dobré zasadit čísla do kontextu, jelikož 1,2 GB na paušální hlavu je v kontextu ostatních zemí, se kterými bychom se měli srovnávat, mizerné číslo, které není na chlubení. Potvrzuje se tak, že LTE sítě v ČR jsou sice skvělé a kvalitní, ale možná je to proto, že se v nich moc nesurfuje.

Diskuze (39) Další článek: Vyzkoušeli jsme zběsilý Asus ROG Phone. Příslušenství si přivezl v kufru

Témata článku: , , , , Outside, Elis, T Mobil, První pohled, Pře, F +, Fin, Měsíční průměr, Premiant, Elisa, Zákazníci, Terabyte, MOBI, Finský operátor, Kvartál, Přenesená data, Outsider, Ostatní země, Opačný konec, Česká republika, Významný nárůst