8 věcí, které byste měli vědět o Nokia Ovi

Nokia nabízí celou paletu služeb pod značkou Ovi, které spojí váš mobil se světem i s vaším počítačem, zazálohují, či pobaví. Co jste nevěděli o Ovi?
8 věcí, které byste měli vědět o Nokia Ovi

Když před lety Nokia představila novou značku Ovi, vlastně ani sama nedokázala vysvětlit, co to je. Říkali nám tehdy, že „Ovi je všechno“, to nám neřeklo nic a mnoho z tohoto dojmu zůstalo i po letech, kdy se Ovi rozšiřovalo, konkretizovalo a zhmotňovalo. Pojďme si teď ve 12 bodech upřesnit, co je to Ovi. Je to e-mail? Nebo app store? Mapy?

1. Ovi – více než app store

Ovi Store je pouze část sady služeb Ovi – kromě toho existují Ovi files, Ovi Music, Ovi Mail, Ovi Maps, Ovi Share, Ovi Calendar a Ovi Contacts.

Klepněte pro větší obrázek

2. Ovi Files i na počítači

Ovi Files je služba, která umožňuje sdílení souborů/dokumentů mezi telefonem a počítačem. Upravte tabulku za pohybu v terénu, pak se vraťte k počítači a najdete ji tam v aktuální podobě. Každý uživatel má zdarma k dispozici 10 GB úložného prostoru zdarma.

3. Ovi Files nejen na jednom počítači

Tato služba není omezená ani co se týče počtu počítačů, ze kterýchje možné přistupovat k souborům. Díky webovému rozhraní služby prostě stačí počítač s internetem. Naopak na vlastním počítači si pro větší pohodlí můžete zřídit „složku Anytime Files“, umístit ji třeba na plochu a ta se bude chovat (téměř) jako běžná složka souborů umístěných na disku.

4. Ovi Music není náhrada za Nokia Comes with Music

Nokia Comes with Music je hudební služba, která svému uživateli dovolí stáhnout neomezené množství hudby. Telefony s tímto přívlastkem je možné koupit v mnoha zemích, mezi něž Česká Republika bohužel nepatří.

Naproti tomu Ovi Music je on-line hudební obchodu pro váš telefon, či počítač. Projdete obsáhlý katalog s tunami hudby a když se vám něco líbí, tak si to koupíte. Za deset dolarů měsíčně si pak můžete poslechnout cokoli. Bohužel ani Ovi Music se naší země netýká.

5. Ovi Mail umí více než jen poštu

Ovi Mail umí všechno, co byste očekávali od poštovního klienta, umí ale i pár triků navíc. Jedním z nich je automatická antivirová kontrola, aplikace umí synchronizovat a zálohovat kontakty, má rozhraní pro „instant messaging“.

Výhodou nových telefonů je, že do nich nemusíte nic instalovat, výrobce už všechno připravil. Ovi Mail je ale možné využít i ve starších typech, stačí zajít na mail.ovi.com a stáhnout si příslušnou aplikaci. Máte Nokii N97, nebo levnou 5310 s nepoměrně menším displejem? Aplikace se přizpůsobí. Přehlednost, uživatelské pohodlí a způsob ovládání se liší, ale Ovi Mail funguje nezávisle na velikosti displeje.

6. Ovi Mapy navigují zdarma

Letos v lednu oznámila Nokia velkou věc, dala svým uživatelům navigaci do auta i pro pěší úplně zdarma. Vše důležité si přečtěte zde a vězte, že nejlevnější mobil, který si s Ovi Mapami poradí, pořídíte už pod čtyři tisíce korun. Nokia své Ovi Mapy postupně dodává i do starších modelů, poslední byly populární E66 a E71.

7. Ovi Store umožní stahování přes mobilní síť, nebo zdarma přes Wi-Fi

Fenoménem poslední doby je stahování aplikací z jednoho přehledně tříděného katalogu, ten od Nokie se jmenuje Ovi Store. Rychleji a zdarma to jde přes Wi-Fi, ale data mohou téct i přes síť operátora. Díky v telefonu integrované GPS Ovi Store pozná, kde na světě právě jste a podle toho vám dokáže doporučit aplikace ke stažení. Právě jste přistáli? Obchod vám nabídne prográmek s lokálními turistickými informacemi.

8. Na Ovi Store nakoupíte s kreditkou, nebo přes účet u operátora

V České Republice máme smůlu, na Ovi Store můžeme platit pouze kreditní kartou, ale v zemích jako Rakousko, Německo, Irsko, Itálie, Rusko, Singapur, Španělsko a Velká Británie to mají jednodušší – mohou si zvolit, že se jim cena za staženou aplikaci přičte k měsíčnímu vyúčtování od operátora. Pokud pak mají nastavené inkaso, o platby se prakticky vůbec nemusejí starat. 

Článek byl převzat z blogu Nokia Conversations a redakčně upraven.

Diskuze (22) Další článek: Garmin aktualizuje mapy: 100% pokrytí Chorvatska

Témata článku: Nokia, Věc, Soubor umístěných, Antivirová kontrola, Kter, Hudební služba, Uživatelské pohodlí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15