AA Flak 8.8: zahrajme si na vojáčky (+soutěž)

Her s válečnou tématikou je vskutku mnoho. Dnešní hra vás ale mile překvapí svým námětem i grafickým zpracováním. Vžijte se do role posledního vojáka čekajícího marně na posily ze strany svého vojska při obraně města před nepřátelskými bombardéry.
AA Flak 8.8: zahrajme si na vojáčky (+soutěž)

Jste jediná naděje

Vaše město je neustále napadáno nepřátelskými bombardéry, které dokázaly zahnat a zničit všechny vaše vojenské jednotky. Jako jediný se svým protileteckým stanovištěm můžete své město zachránit a zachovat tak mnoho obydlí vašich spoluobčanů. Nebojte se nabít a střílet po letadlech hvízdajících nad vaši hlavou, protože jedině tak bude město zachováno.

  

Trefit se není snadné

Jestli se domníváte, že bombardéry budou padat jeden za druhým jako švestky, velmi se mýlíte. Hra vás bude velmi dobře mást a přitom máte tak málo času. Rozhodnutí, kterou klávesu stisknout, musí být učiněno během pár vteřin. Jejich počet je nemalý, přesně pak celých devět kláves (1-9), které přibližně odpovídají pozici letounu. Pokud necháte nepřátelské letadlo proletět nad vaši hlavou, ztrácíte život. A vězte že jich nemáte mnoho. Tři životy jsou pro začátek opravdu málo, po troše zkušeností si s nimi ale bohatě vystačíte. Chcete-li si dát během boje pauzu třebas na kávu, klávesa 0 vám ji ráda zajistí.

   

Grafika je opravdu povedená

Grafické prostředí je velmi pěkné a lehce vás vtáhne do hry. Přibližující se letadla vypadají velmi realisticky. Opravdu pěkným zpestřením jsou padající piloti s padáčkem z sestřeleného letounu, kteří vás ale i svým způsobem mohou zmást. Po celou dobu hry máte přehled o počtu svých životů, které jsou symbolizovány malými helmami v levém rohu displeje. V pravém pak naleznete dosažené skóre, které vám udává i počet nábojů. Za každý sestřelený bombardér máte čtyři střely k dobru, což není mnoho a proto se vyplatí náboji šetřit.

  

Samotné menu hry je jen textové a obsahuje vše, co si jen můžete přát. Obligátní jsou volby pro spuštění a opuštění hry, stejně tak jako zobrazení nejvyššího dosaženého skóre. Samozřejmě nechybí ani nápověda, pod volbou „About“ se dovíte jen webovou stránku výrobce.

Tak směle do toho

Tato hra je výjimečná nejen svým nápadem, ale také skvělým grafickým zpracováním a zvukovým doprovodem. Za cenu 70,- Kč vám ukrátí mnoho dlouhých chvil a procvičí vás postřeh a rychlost vašich reakcí. Nenechte vaše město srovnat se zemí a sestřelte co nejvíce letounů.


Ve zkratce

Název hry: AA Flak 8.8
Hodnocení: 80 %
Cena: 70 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3410, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6310i, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage ; Siemens SX1 ; Sharp GX10(i); Motorola T720(i) 

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být AA Flak 8.8 anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (1) Další článek: Pryč s háčky a čárkami v SMS symbianových Nokií

Témata článku: Software pro mobily, Motorola T720, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SX1, Soutěž


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46