AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu

AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu

S Androidem 11 zpřístupnil Google bezdrátové připojení k palubnímu systému Android Auto prakticky všem lépe vybaveným smartphonům s 5GHz Wi-Fi. Nyní zbývá ještě hardwarový klíč, který zpřístupní bezdrátový přenos na straně automobilu vybaveného pouze USB konektorem.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá finální verze donglu AAWireless, proti prototypu z videa (na konci tohoto článku) krabička trochu vyrostla | foto: Indiegogo

Zatímco podobných řešení na konkurenčním Apple CarPlay už je nespočet, na Android Auto přichází až nyní v podobě donglu AAWireless. Tento projekt podpořili zájemci na crowdfundingovém portálu Indiegogo, kde si zařízení stále ještě v rámci kampaně můžete za 65 dolarů (cca 1 500 Kč) zakoupit.

Výhodou bezdrátového připojení k Android Auto je samozřejmě snazší manipulace – nemusíte shánět ten správný kabel k propojení telefonu a palubního systému a pokud chcete poté s telefonem manipulovat, nemusíte ho pokaždé odpojovat od kabelu. Dongle AAWireless je první, spíše nadšenecká vlaštovka. S rostoucí dostupností smartphonů s Androidem 11 se časem jistě přidají i další výrobci.

Diskuze (18) Další článek: Jednoduchá oprava? Ale kdeže. Galaxy S21 Ultra je hůře opravitelný než Galaxy S21

Témata článku: Google, Android, Android Auto, Wi-Fi, Android 11, Chytré auto, Pro řidiče, Prototyp, Indiegogo, Bezdrátové připojení, Bezdrátový přenos, Malá krabička, Krabička, Kabel


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz