AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu

S Androidem 11 zpřístupnil Google bezdrátové připojení k palubnímu systému Android Auto prakticky všem lépe vybaveným smartphonům s 5GHz Wi-Fi. Nyní zbývá ještě hardwarový klíč, který zpřístupní bezdrátový přenos na straně automobilu vybaveného pouze USB konektorem.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá finální verze donglu AAWireless, proti prototypu z videa (na konci tohoto článku) krabička trochu vyrostla | foto: Indiegogo

Zatímco podobných řešení na konkurenčním Apple CarPlay už je nespočet, na Android Auto přichází až nyní v podobě donglu AAWireless. Tento projekt podpořili zájemci na crowdfundingovém portálu Indiegogo, kde si zařízení stále ještě v rámci kampaně můžete za 65 dolarů (cca 1 500 Kč) zakoupit.

Výhodou bezdrátového připojení k Android Auto je samozřejmě snazší manipulace – nemusíte shánět ten správný kabel k propojení telefonu a palubního systému a pokud chcete poté s telefonem manipulovat, nemusíte ho pokaždé odpojovat od kabelu. Dongle AAWireless je první, spíše nadšenecká vlaštovka. S rostoucí dostupností smartphonů s Androidem 11 se časem jistě přidají i další výrobci.

Diskuze (18) Další článek: Jednoduchá oprava? Ale kdeže. Galaxy S21 Ultra je hůře opravitelný než Galaxy S21

Témata článku: Google, Android, Chytré auto, Android Auto, Android 11, Wi-Fi, Pro řidiče, Indiegogo, Prototyp, Bezdrátové připojení, Krabička, Bezdrátový přenos, MALA, Kabel, Malá krabička, Telefony s Androidem na Heureka.cz