Adonit má nový stylus pro iPady. Stojí třetinu toho co Apple Pencil 2

Tchajwansko-americký Adonit vyráběl stylusy pro iPady ještě dřív, než začal ovládání perem podporovat sám Apple. Ten pak po uvedení Pencil první, a zejména druhé generace, vzal ostatním výrobcům vítr z plachet a nabídkou funkcí se mu dnes nikdo nevyrovná. Vždycky bude něco chybět.

Novinka jménem Adonit Neo Pro se však ideálu hodně přibližuje, tedy pokud chcete pero jen pro črtání a psaní poznámek, nikoliv pokročilou grafickou práci. Nemá totiž senzor přítlaku, ale dokáže alespoň rozeznat náklon stylusu a má minimální zpoždění.

K iPadům se připíná magneticky a po dvou hodinách nabíjení vydrží psát až devět hodin. Při práci s ním tablet automaticky detekuje dlaň, takže nebude docházet k nechtěnému ovládání. Párování s iPadem je okamžité bez zdlouhavého vyhledávání zařízení přes Bluetooth.

Adonit Neo Pro má 167 mm na délku, 99 mm v průměru a váží 12 gramů. Je kompatibilní s:

  • iPady Air 4. generace a novějšími
  • iPady Mini 6. generace a novějšími (až přijdou)
  • iPady Pro 12,9" 3. generace a novějšími
  • iPady Pro 11" ve všech generacích

Stylus se bude prodávat za 45 dolarů, což je přibližně třetina ceny Apple Pencil 2. Přesnou dostupnost a cenu v Evropě zatím neznáme, ale Neo Pro by mohl stát okolo 1300 Kč. Od tolika se prodává i funkčně srovnatelný Logitech Crayon, který se rovněž připojuje magneticky, snímá náklon, ale nikoliv přítlak. Náhradní hroty Adonit obvykle nabízí v sadě po třech kusech za 15 dolarů.

via MacRumors

Váš názor Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Kvalitní navigace, rekordér podcastů a bezplatné testování zboží

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Stylus, Apple Pencil, iPad, Náklon, Přítlak, Dolar, Logitech Crayon, Evropa, Generace, Neo, Macrumors, iPady na Heureka.cz