AGM Glory. Nejodolnější telefon na světě má noční vidění, obří reproduktor na zádech a odolá až -40 °C

Nejedná se sice o telefon žádné známější čínské značky, i tak stojí za zmínku. Řeč je o novém smartphonu AGM Glory, který se pyšní robustní konstrukcí a také hned několika superlativy. Telefon je navržen do těch nejextrémnějších podmínek, takže s plně nabitou baterií vydrží až 10 hodin v teplotách okolo -30°C. Na zádech pak najdete termální kameru nebo kamerku pro noční vidění. Superodolný smartphone můžete pořídit i v Česku, byť cenově rozpětí všech tří výbavových variant je dost široké.

Odolají horku i mrazu

Smartphony AGM Glory SE, AGM Glory a AGM Glory Pro se designem prakticky neliší, sahalo se jen na doplňkové funkce. Odolné tělo s vyztuženými rohy je z deseti procent vyztuženo laminátem. Můžete tak očekávat podporu odolnostních norem IP68, IP69K i MIL-STD810G. Telefon může pracovat až při 60°C horku i ve velmi chladných teplotách. 6200mAh „arktická“ baterie vydrží při teplotách pod -27°C rovných 22 hodin, a to je pásmo, kde se ostatní telefony zřejmě už ani nezapnou. Dokonce i v extrémních -40°C můžete telefon používat jednu hodinu. 

6,53" displej typu LCD nabízí rozlišení 2 340 × 1 080 pix, je vsazen nepatrně pod okraje telefonu, aby při pádu nedostal „přímý zásah“. A zajímavá je také zadní strana, kde není středobodem fotoaparát ale masivní 33mm 110dB reproduktor s výkonem 3,5W. Jedná se tak o jeden z největších a nejhlasitějších reproduktorů, který byl u telefonů kdy použitý. Okolo něj najdeme rozestavěny až čtyři fotoaparáty. Na zádech dále najdete i čtečku otisků prstů.

Dva foťáky, noční vidění a termokamera

Základní AGM Glory SE nabízí hlavní 48Mpx snímač IMX582 od Sony (F1.79) doplněný foťákem pro makro (F2.4) a dvěma přisvětlovacími diodami. V případě AGM Glory se do výbavy dostává kamerka pro noční vidění a také infrasnímač pro dálkové měření (na horní hraně). U modelu Pro k tomu můžete ještě připočíst termokameru. Na těle telefonu je připraveno jedno akční tlačítko, do bočního slotu dáte hned dvě nanoSIM karty či microSD.

AGM Glory - nejodolnější smartphone na světě:

18W rychlodobíjení obstarává konektor na spodní hraně, který společně s 3,5mm jackem kryje společná záslepka, popř. piny na zadním krytu, které zacvaknete do dokoupitelného docku. Alternativně můžete Glory (až na model SE) dobíjet i bezdrátově (10W).

Výkonově je na tom smartphone trochu hůře, musíte si vystačit se Snapdragonem 480, ovšem i tak je zajištěna kompatibilita s 5G sítěmi. Všechny tři telefony mají 8GB operační paměť a 256GB úložiště. Pouze Glory SE se musí spokojit s poloviční kapacitou interní paměti, u všech modelů však můžete počítat i s microSD kartami. Uvnitř běží čistý Android 11, na jehož update bychom však příliš nevsázeli. 

AGM Glory SE startuje na částce 9 062 Kč, základní model Glory stojí 11 333 Kč, zatímco nejvýkonnější Glory Pro vás vyjde na 18 146 Kč. Telefony si můžete objednat na webových stránkách výrobce, který oficiálně telefony distribuuje z Německa, a to do sedmi pracovních dní od objednání.

Váš názor Další článek: Recenze mobilu Honor 50. Google na palubě, Huawei přes palubu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Noční vidění, Telefon, Záda, AGM,