Aira je nabíječka podobná AirPower, ale funkční. Má ambice dostat se do automobilů

Bezdrátové nabíječky poslední dobou zažívají obrovský boom a výrobci se předhánějí v tom, kdo nabídne vyšší výkon nebo lepší uživatelský zážitek. Etalonem před lety měla být nabíječka AirPower od Applu, která měla zvládnout nabít více zařízení naráz, kdekoliv na ploše dobíjecí podložky. Kvůli technickým problémům ale nakonec na trh nedorazila.

Některé firmy tento boj ale nevzdaly a zkusily na trh přinést to, co Apple nedokázal. Jednou z nich je i společnost Aira, která už roky vyvíjí technologii nutnou pro takový typ nabíječky, pojmenovala ji FreePower. Jejím cílem však není prodávat vlastní produkty, ale technologii licencovat dalším výrobcům.

Dobíjecí plocha v automobilech

Na veletrhu CES bylo možné vidět rovnou několik takových produktů. Jedním je bezdrátová nabíječka od firmy Nomad, zvaná Base Station Pro. Ta je celá černá, stylová, potažená kůží. Ukrývá 18 nabíjecích cívek po celé své ploše, které jsou schopny dobít až tři zařízení naráz, a to výkonem až 7,5 W. Tato nabíječka vyjde na 200 dolarů (cca 4 500 Kč).

Vizí společnosti Aira však není jen zůstat u nabíječky, ale integrovat tyto nabíjecí povrchy kamkoliv to bude možné. Na CESu oznámila svou ambici přinést technologii FreePower do automobilů. Moderní auta mají mít na palubní desce vyhrazenou plochu pro nabíjení. Řidič nemusí přemýšlet, kam přesně zařízení položí, dobíjet se začne kdekoli v rámci této oblasti.

Zatím sice nebyla oznámena žádná jména partnerů automobilek, ale Aira už má u této technologie schválených více než 100 patentů. Finální produkt by proto mohl být blízko a dočkat bychom se mohli ještě letos.

Více zařízení naráz dobijí i nabíječky Cubenest:

Diskuze (9) Další článek: Adriano vdechne starým smartphonům nový život. Mohou se stát centrem domácnosti

Témata článku: , , , , , , , , , Basa Station, Technický problém, Nomadgoods, Zařízení, F +, Integrování, Nabíječka, Nomad, Produkt, Ambice,