AirBank přináší obchodování akcií a ETF přímo do mobilní aplikace. Obchodovat půjde i s frakčními akciemi

AirBank opět rozšiřuje možnosti svého mobilního bankovnictví a do aplikace MyAir přináší zajímavou novinku, kterou ocení nejen zkušení investoři. Jde o možnost nakupovat akcie či ETF (Exchange Traded Fund alias burzovně obchodovatelné fondy), a to na pár kliků, v češtině a z pohodlí známého prostředí aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V aplikaci MyAir klienti banky mohou vybírat z konkrétních akciových titulů či ETF

Banka umožní svým klientům nakupovat akcie konkrétních společností. Ať už půjde o akcie Applu, Alphabetu, Amazonu či dalších titulů z nabídky, klienti budou mít možnost obchodovat dokonce i s jejich zlomky, tedy s tzv. frakčními akciemi. Minimálním limitem pro obchod je vždy 1 000 Kč. To má dle slov banky pomoci zpřístupnit akciové investování i širší veřejnosti.

Klienti v aplikaci najdou seznam titulů akcií či ETF, tržní cenu i její vývoj v čase. Snadno uvidí také hodnotu a případný výnos jejich investičního portfolia. Samozřejmostí je i možnost prodeje nakoupených instrumentů. Ke startu investování je potřeba mít u banky investiční účet. Při obchodování je však třeba počítat s poplatky, které činí 0,2 % z uskutečněné transakce (min 2 USD u akcií a 5 EUR u ETF), což je srovnatelné s jinými českým investičními aplikacemi.

Banka tak navazuje v trendu, který v České republice v posledních letech rozjely některé další banky či investiční společnosti. Mezi velké popularizátory v předchozích letech patřil zejména Revolut, který byl jedním z prvních, který přišel s frakčními akciemi v mobilní aplikaci, a to už téměř před pěti lety. Dnes už nákup konkrétních titulů přímo z mobilní aplikace nabízí i jiné české banky, jako například Česká spořitelna či Raiffeisenbank.

Investice do akcií od AirBank:

Diskuze (95) Další článek: Apple iPhone 16 Pro zřejmě prolomí jeden z rekordů. Bude mít nejtenčí rámečky okolo displeje

Témata článku: , , , , , , , , Aplikace, Banka, Klient, Alphabet, Obchodování, ETF, Investování, AirBank, Česká republika