AirBell je chytrý zvonek na kolo. Zvoní, ale hlavě ukrývá AirTag, pomocí kterého najdete ztracený bicykl

Cyklisté jezdící ve městě musí čelit celé řadě nástrah. Kromě nepozorných chodců, jež často nerespektují vyhrazené cyklostezky, patří mezi potenciální nepříjemnosti také zloději. Krádeže kol jsou zejména velkých městech smutnou realitou. Oba problémy lze vyřešit pomocí chytrého zvonku AirBell.

Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled se jedná o klasický mechanický zvonek – a také tak funguje. Vyznačuje se hlasitým a příjemným cinkáním a lze ho instalovat na řídítka s průměrem až 22 milimetrů. Zásadním rozdílem je však možnost schovat do jeho útrob sledovací zařízení Apple AirTag.

Zvonek proti zlodějům

Jedna ze základních vlastností zvonku AirBell spočívá v tom, že vypadá jako úplně obyčejný zvonek na kolo. Na pohled nic nenaznačuje tomu, že by se uvnitř mohlo skrývat zařízení s cenou přes 600 korun. Díky nenápadnosti nehrozí, že zloděj odcizí jen zvonek, případně že ho před krádeží kola odmontuje.

AirBell nabízí jednoduché řešení otázky, kam na jízdním kole bezpečně schovat sledovací zařízení Apple AirTag. Ve zvonku je vyhrazený prostor, do kterého ho lze snadno umístit. K tomu je třeba zvonek otevřít otočením kolíku na spodní straně proti směru hodinových ručiček pomocí speciálního nástroje, jež je součástí balení.

Díky AirTagu ve zvonku lze kolo nebo elektrokolo kdykoli a kdekoli lokalizovat. Předpokladem je samozřejmě iPhone nebo iPad s aplikací Najít. V ní se na mapě s poměrně vysokou přesností zobrazí pozice všech aktivovaných AirTagů a je možné se na ně nechat navigovat.

Ekonomicky to dává smysl

Instalace zvonku je jednoduchá a ani průměrně zdatnému cyklistovi by neměla zabrat více než pět minut. Pokud máte řídítka s průměrem větším než 22 milimetrů, budete si muset počkat na upravenou verzi určenou pro větší řídítka (s průměrem až 31,8 milimetrů).

Klepněte pro větší obrázek

Zvonek AirBell lze pořídit na webu výrobce za 24,99 eur (v přepočtu asi 610 Kč), přičemž poštovné do Česka je zdarma. Závěrem pro jistotu zopakujme že Apple AirTag není součástí balení – ten musíte mít vlastní, případně je ho nutné pořídit samostatně. Celková investice tohoto řešení se tak pohybuje okolo 1 300 Kč, což lze vzhledem k cenám i těch nejlevnějších jízdních kol považovat za ekonomicky smysluplné řešení.

Diskuze (36) Další článek: Sony Xperia 5 IV. Takhle vypadá poctivý kompakt, na kterém se nešetřilo

Témata článku: , , , Zloděj, Řídítko, Jízdní kolo, Milimetr, Česká republika, Cink, Bicykl, Zvonek, Realita, Cyklostezka