AirTag pomohl k nalezení kradeného auta. Jeho pípání ale málem celou akci překazilo

Apple AirTag opět pomohl majiteli k nalezení ztracené věci, tentokrát ukradeného automobilu. Celý příběh přitom jeho autor zdokumentoval a podělil se o něm na Redditu. Vše začalo, když Scott Turner z amerického Chicaga ráno zjistil, že mu z parkoviště před domem zmizelo jeho Subaru.

Začal klasický proces – zavolal na policii, sepsal s ní protokol a bylo mu řečeno, že šance na nalezení ukradeného automobilu nejsou vysoké. Už začal řešit problém s pojišťovnou, když si vzpomněl, že v autě nechal jeden Apple AirTag, který mu zbyl navíc po nákupu celého balení.

Pozor na to, jak funguje ztracený režim

Otevřel tedy aplikaci Find My, nastavil lokátor jako ztracený a čekal, co se stane. V Chicagu se nachází miliony aktivních iPhonů, šance k trackování pomocí jejich sítě byla vysoká. A skutečně. AirTag se za chvíli zobrazil na mapě na parkovišti nedalekého obchodního domu. Scott si v té situaci neuvědomil, že lokátor lze sledovat i bez ztraceného režimu a naopak – když jej aktivuje, po nějaké době začne vydávat zvuky, aby dotyčným okolo dal vědět svou polohu.

To se také Scottovi málem stalo osudným. Na parkoviště se totiž vydal sám bez policistů a když na místo dorazil, našel už pouze lokátor pohozený v louži. Naštván svou vlastní chybou už to téměř vzdal, když v tom kolem něj projeli zloděj v jeho vlastním autě.

Zavolal policii, která za chvíli přijela a zloděje dopadla. Byl pod vlivem drog a interiér auta stačil i za tak krátkou chvíli poškodit. Uvnitř byly nalezeny další kradené věci, takže Scott tímto dopadením pomohl i dalším lidem. Přesto měl spíš velké štěstí, protože přepnutím AirTagu do ztraceného režimu mohl o auto definitivně přijít.

Jak jsme hledali ztracený AirTag:

Diskuze (1) Další článek: Slevy letos nečekejte a mobilů bude méně, varují prodejci. Někteří mohou i zdražit

Témata článku: Apple, , , , , , , Scott, Chicago, Parkoviště, Pípání, Auto, Celá akce, Lokátor, PIP, Subaru, Policie, Nalezení, Finda My,