AirTags nejspíš nebudou. Apple aktualizoval aplikaci Najít, dává prostor partnerům

Bájného příslušenství společnosti Apple označovaného jako AirTags se nejspíš nedočkáme. O příchodu těchto lokalizačních štítků se hovoří již déle jak rok, nyní však Apple aktualizoval svou aplikaci Najít (zdarma pro iOS), kterou nám vlastně říká, že se na jeho nové příslušenství těšit nemáme. Zastoupí jej totiž výrobci třetích stran, kterým se titul nově otevírá.

Apple uveřejnil tiskovou zprávu, ve které všechny novinky v aplikaci Najít uvádí. Nový program Find My Network Accessory je součástí známého programu Made for iPhone, takže příslušenství třetích stran bude povinno nést toto označení, aby uživatel na první pohled viděl, že jej může s aplikací Najít použít. První takto označené produkty budou dostupné již příští týden. Jedná se o sluchátka společnosti Belkin, elektrokolo značky VanMoof nebo typické známky Chipolo, které umístíte do peněženky či na batoh. Tyto, a další nově příchozí produkty, pak v aplikaci najdete na nové kartě Položky.

Zásadní informací je, že Apple rovněž oznámil návrh specifikace pro výrobce čipových sad. Díky tomu tak budou moci využívat technologii Ultra Wideband (UWB) v zařízeních Applu vybavených čipem U1, a tím dosáhnout přesnější lokalizace.

Náznaky o všech těchto novinkách nesla už beta systému iOS 14.5, avšak veškerá tato data byla nejspíše špatně interpretována a místo prosté aktualizace aplikace se očekávalo vlastní příslušenství. A protože Apple novinky v aplikaci Najít neuveřejnil spolu s novým příslušenstvím (např. na dosud nekonané jarní události), což by, kdyby jej opravdu chystal, dávalo o poznání větší smysl, nejspíše se tedy AirTagů nikdy nedočkáme.

Diskuze (1) Další článek: Google I/O bude. Online, pro kohokoliv a zdarma

Témata článku: iOS, Aplikace, AirTag, UWB, Příslušenství, Belkin, Tisková zpráva, Ultra Wideband, Sluchátko, AirTags, Novinka, Najít


Určitě si přečtěte

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video