8 GB a neomezené datování o víkendech. Nový akční tarif T-Mobilu můžete mít v červenci se slevou

T-Mobile obměnil parametry akčního tarifu, který nabízí výhradně online a po omezenou dobu. Červencová nabídka zahrnuje neomezenou porci volných minut a SMS do všech sítí, a k tomu mnoha uživatelům postačující objem 8 GB dat. Sleva je ale tentokrát nižší, než bývala u akvizičních nabídek v minulých měsících.

Takzvaný „Výhodný tarif“ nabídne neomezený počet volných minut i SMS do všech sítí a k tomu 8 GB dat včetně 5G a nové výhody zcela neomezených dat během víkendů za měsíční paušál 520 Kč. Mezi dlouhodobě sledovanými akčními tarify T-Mobilu jde z pohledu dat o jeden z vyšších objemů, ale zároveň i za nejvyšší cenu.

I po vyčerpání objemu dat lze určitým minimalistickým způsobem datově fungovat, a to díky službě „Pořád online“, která je ale rychlostně přiškrcena na pouhých 256 kbit/s. Navíc je potřeba ji aktivovat každý měsíc pořád dokola v aplikaci Můj T-Mobile. Tarif s těmito parametry lze aktivovat výhradně na webu operátora, používat ho pak za stejných podmínek můžete na dobu neurčitou, nejdéle po dobu 5 let.

Klepněte pro větší obrázek

V praxi jde o 25% slevu z ceníkového tarifu Next 8 GB z aktuální nové generace tarifů Next (2024) u T-Mobilu. Ceníková cena tarifu před slevou je 695 Kč měsíčně, reálná hodnota tarifu je ale ještě mnohem nižší než akční nabídka (operátor dává v retenci běžně slevu 50 %, takže skutečná hodnota uvedeného tarifu je přibližně 350 Kč). Nabídka je platná do 31. července 2024, případně do dalšího prodloužení její platnosti operátorem.

Akční tarif si tradičně nemůže aktivovat úplně kdokoli, kdo by podle jeho propozic usoudil, že je cenově zajímavý. Nabídka je určena pouze pro nové zákazníky, zákazníky přecházející se svým mobilním číslem od jiného operátora nebo zákazníky předplacené služby Twist, kteří by chtěli migrovat na paušál.

Mapujeme historii akčních tarifů T-Mobilu:

 • Červenec 2024: neomez. minuty a SMS, 8 GB dat (neomez. o víkendu) za 520 Kč
 • Červen 2024: neomezené minuty, neomezené SMS, 10 GB dat za 520 Kč
 • Květen 2024: 150 minut, 150 SMS a 1 GB za 250 Kč
 • Duben 2024: 150 minut, 150 SMS a 5 GB dat za 345 Kč
 • Březen 2024: neomezené minuty, neomezené SMS, 6 GB dat za 449 Kč
 • Únor 2024: neomezené minuty, neomezené SMS, 1 GB dat za 357 Kč
 • Leden 2024: 150 minut, 150 SMS a 12 GB dat za 487 Kč
 • Listopad, prosinec 2023: 150 minut, 150 SMS a 5 GB dat za 345 Kč
 • Září 2023: neomezené minuty, neomezené SMS, 7 GB dat za 469 Kč
 • Červenec, srpen 2023: neomezené minuty, neomezené SMS, 1 GB dat za 357 Kč
 • Květen, červen 2023: neomezené minuty, neomezené SMS, 3 GB dat za 392 Kč
 • Duben 2023: 150 minut, 150 SMS a 12 GB dat za 499 Kč

K opravdové výhodnosti stále daleko

V porovnání s trvale nabízenými tarify T-Mobilu jde o něco málo schopnější nabídku, byť k opravdové výhodnosti má stále daleko. V nabídkách velkých operátorů zcela chybí tarify s rozumnou porcí dat a volných minut v cenové hladině okolo tří set korun. Stále platí, že český zákazník je nucen volit mezi neomezenými minutami a slušnou (ne nikoli nutně neomezenou) porcí dat, obojí najednou za rozumné peníze (v rozmezí od tří do čtyř set korun) u tuzemských operátorů v běžné ceníkové nabídce nedostane.

Jaké ceny tarifů bychom považovali za rozumné:

(Jde o hypotézu, u českých operátorů žádné takové tarify neexistují)

 • 500 Kč: neomezená data plnou rychlostí, neomezené minuty + SMS do všech sítí
 • 300 Kč: 10 GB dat, neomezené minuty + SMS do všech sítí
 • 150 Kč: 10 GB dat
 • 150 Kč: neomezené minuty + SMS do všech sítí 
 • cena dodatečného 1 GB dat max. 20 Kč
 • cena dodatečné 1 minuty hovoru max. 1 Kč
 • cena dodatečné 1 SMS max. 0,50 Kč

Akviziční tarif se mění několikrát ročně

Akční tarif se v nabídkách operátorů objevuje několikrát do roka, zpravidla pokaždé s jinými parametry a cenou. Jeho úkolem je přilákat k operátorovi zejména zákazníky konkurentů, proto se mu v interní hantýrce říká „akviziční tarif“. Aktivuje se obvykle výhradně online prostřednictvím internetu a je určen pouze pro nové zákazníky nebo zákazníky přecházející od jiných operátorů. Čeho se totiž všichni tři operátoři bez rozdílu děsí nejvíc – že by si jejich stávající zákazníci s drahými paušály díky této nabídce o něco snížili svoji minimální měsíční útratu.

To znamená, že na akční tarif oficiálně nemůžete přejít z jiného, aktuálně používaného paušálního tarifu. Výjimkou jsou předplacené karty Twist, z nichž vám operátor číslo na akviziční tarif převede. Právě tento postup – převod stávajícího tarifu na Twist kartu a následnou migraci na akční tarif využívají zájemci o akční nabídku, kteří už u daného operátora jsou a nechtějí přijít o své číslo. Další možností je přenesení stávajícího čísla k jinému operátorovi a následný návrat k původnímu operátorovi. Často může být řešením dohoda zákazníka s retenčním oddělením vlastního operátora, kde se dá bez větších problémů dostat na 50 % původní ceníkové ceny tarifu. To je zároveň reálná hodnota nabízených služeb, která odpovídá i cenovým hladinám v zahraničí.

Aktualizováno 15. července 2024 po změně nabízeného akvizičního tarifu.

Diskuze (55) Další článek: Xiaomi otevřelo novou autonomní továrnu na výrobu mobilů. Funguje 24 hodin denně a nepracují v ní žádní lidé

Témata článku: , , , , , , , GB data, Sleva, Výhodnost, Neo +, Dubnová, Operátor, T Mobil, Omezená doba, Nabídka, Twisto karta, Červencová, Tarif, Zákazníci, , Data,