Aktuálně: Motorola představila tři nové mobily

Motorola dnes v Polsku představila tři nové mobilní telefony: dvě barevná véčka a stylový, avšak velmi vybavený mobil s otočným displejem. Byli jsme u toho a proto vám můžeme nabídnout první dojmy z telefonů a více než devadesát obrázků.
Aktuálně: Motorola představila tři nové mobily | wikipedia
Kapitoly článku

Motorola dnes po desáté hodině v polském Krakově představila tři nové mobilní telefony a ukázala nové bluetoothové sluchátko. Všechny tři mobily by se měly začít prodávat v létě, snad už před velkými prázdninami.

Akce s názvem MotoPolska – Art of the Mobile se konala v umělecké galerii Bunkier Sztuki, kde byla vystavena díla osmi fotografů. Všechny obrázky byly pořízeny pomocí mobilních telefonů s vestavěným fotoaparátem, potom byly případně upraveny v retušovacím programu. Některé jsem sice stejně jako mnohá jiná umělecká díla nepochopil, na jiné se ale dalo dívat. Nejdůležitější totiž nejsou technické parametry přístrojů, ale schopnosti fotografa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola V80

Korunním produktem pro letošní rok je Motorola V80. Je to následník staršího modelu V70 a Motorola jej zaměřuje na úplně stejnou uživatelskou skupinu: pro lidi, kteří chtějí stylový a módní telefon, kterým ostatní překvapí. Jenže časy se mění a jestliže dříve stylovému telefonu stačil pouze design, dnes jsou nutné i funkce a Motorola V80 je opravdu velmi dobře vybavený mobil. (Poznámka pro technické fajnšmekry: ano, má i Bluetooth, můžete číst dál.)

Motorola se při vývoji telefonu ptala uživatelů modelu V70, co by na něm udělali jinak, co se jim nelíbí. Postupně se dávaly dohromady požadavky jako je velký grafický displej, samozřejmě s co největším počtem barev, vestavěný fotoaparát, anténa musí pryč ... a výsledkem je Motorola V80. Průběh prezentace je dobře vidět na několika snímcích.


Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak se otevírá?

Stejně jako V70, i Motorola V80 používá zvláštní rozvírací konstrukci. Není to klasický telefon, není to ani véčko, mobil se skládá ze dvou částí, které se pro rozevření otočí kolem osy. Tím se odhalí klávesnice.
Motorola V80 má tři stavy. V zavřeném stavu lze s mobilem dělat vše, k čemu nepotřebujete klávesnici. Přijmete hovor, přečtete si zprávu, vyfotíte obrázek, dostanete se do hlavní nabídky a všech funkcí ... nelze pouze zadávat znaky, můžete jen prohlížet nebo volit položky.

V otevřeném stavu se V80 používá jako běžný mobilní telefon, zde není co dodávat. Je zde ale ještě třetí stav, kde se horní část vůči spodní ocitne v úhlu devadesát stupňů. Automaticky se vněm aktivuje vestavěný fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pro rozevření telefonu stačí překonat sílu západky a pružina se postará o zbytek, při zavírání je třeba „rameno“ vrátit až dolů. U předprodukčních modelů byla patrná vůle mezi oběma částmi; podle nich ale nelze dělat žádné závěry, počkejme si na finální telefony.

V zavřeném stavu je Motorola V80 vcelku malý mobil s rozměry 45 × 99 × 23 milimetrů a s hmotností 100 gramů. Po rozevření délka naroste o přibližně pět centimetrů. Použitý displej je naprosto špičkový – aktivní, s podporou zobrazení pětašedesáti tisíc barev a rozlišením 176 × 220 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Hlavním ovládacím prvkem je mačkací joystick, který navíc obklopují tři funkční tlačítka. Díky tomu se lze k většině funkcí dostat i ze zavřeného stavu. Na levém boku jsou dvě klávesy pro ovládání hlasitosti, vpravo je tlačítko pro hlasové ovládání a záznamník. Vzadu je vidět hlasitý reproduktor a objektiv digitálního fotoaparátu. Stále nabízí rozlišení pouze 640 × 480 bodů, na megapixelový fotoaparát ještě nedošlo, Motorola se ale chlubí, že je to „nejlepší fotomobil“. Jak se můžete přesvědčit, fotky zase tak dobré nejsou. Pro obrázky a další multimediální záležitosti je v telefonu paměť s kapacitou 5,5 MB.

 

Ve stříbrných okrajích telefonu jsou ukryty světelné diody a Motorola při zapnutí nebo vyzvánění hraje barvami jako vánoční stromeček. Lze to vypnout ... Tlačítka klávesnice jsou malá a hodně zapuštěná, mačkají se ale docela dobře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Funkce zmíním jen velmi rychle, podle všeho totiž jde o model V600 v jiném balení. Je zde tedy vícepoložkový telefonní seznam (hledat lze jen podle prvního znaku), podpora SMS, EMS i MMS, čtyřiadvacetihlasé vyzvánění včetně podpory MP3. Telefon je triální, podporuje Javu a wap 2.0, má vestavěný e-mailový prohlížeč. S počítačem lze Motorolu V80 propojit prostřednictvím Bluetooth nebo kabelem – nemá však standardní USB konektor jako některé levnější Motoroly, je třeba speciální kabel. Pro bezdrátové mobilní spojení je k dispozici GPRS třídy 10.

Motorola V80 nebude levný telefon, cenu podle známých informací odhaduji na přibližně šestnáct tisíc korun.

Motorola V220

Další nový telefon, Motorola V220, není konstrukčně tak překvapivý jako V80. Jde o malé véčko s fotoaparátem a vnitřním barevným displejem. Jako další největší lákadla Motorola udává možnost využít pro vyzvánění soubory MP3, možnost měnit zvonění ve formátu MIDI prostřednictvím funkce MotoMixer, telefon podporuje grafická témata a má rychlé GPRS třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola V220 je malé véčko s rozměry 84 × 44 × 22 milimetrů a s hmotností 95 gramů. Na pohled zaujme objektiv fotoaparátu umístěný na horním víčku; obklopuje jej stříbrný kruh. Malý čelní displej je pouze černobílý, v pohotovostním stavu se na něm zobrazují hodiny. Motorola si bohužel neodpustila viditelnou anténu, naštěstí je velmi malá. Na boku telefonu je pod pryžovou záslepkou malý USB port.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vnitřní displej není příliš velký, má rozlišení 128 × 128 bodů, netroufám si ale odhadnout, jestli je aktivní nebo pasivní. Dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev. Tlačítka jsou příjemně velká, mají slušný zdvih. Funkčně je Motorola V220 prakticky stejná jako model V80, největší rozdíl je v kapacitě paměti. Pro obrázky je v telefonu vyhrazeno 1,5 MB.

Motorola V220 se začne prodávat v létě a odhaduji, že by se její cena mohla dostat pod deset tisíc korun.

Motorola V180

V případě modelu V180 Motorola v Krakově neukazovala funkční vzorek, ale pouze maketu. Při pohledu na funkce se jedná o stejný telefon jako V220, nemá však vestavěný fotoaparát. S rozměry 87 × 49 × 23 mm jde o hodně malý telefon, hmotnost je 80 gramů. Díky výměnným krytům lze vzhled přizpůsobit vlastnímu vkusu a podle mého názoru je Motorola V180 velmi pěkný telefon. Vnější displej je černobílý, vnitřní barevný s rozlišením 128 × 128 bodů a možností zobrazit až pětašedesát tisíc barev.
Model V180 bude nejlevnější véčko v nabídce Motoroly, odhaduji, že by mohlo být zhruba o dva tisíce korun levnější než model V220.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příslušenství

Motorola dnes ukázala také nové bluetoothové sluchátko HS820, které je zajímavé hlavně svými malými rozměry. Zajímavá je také handsfree integrovaná v motoristické přilbě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Motorola v roce 2004

Motorola má v současnosti velmi dobře postavenou produktovou řadu. Má své zástupce ve všech kategoriích, od nejnižší až k nejvyšší, včetně chytrých telefonů. Nová Motorola V80 zalepí díru ve stylové kategorii, véčka V180 a V220 budou v nabídce současně s modely V300, V500 a uživatel si bude moci zvolit, jestli mu více vyhovuje malý nebo větší telefon. V nejvyšší třídě jsou potom Motoroly V600 a MPx200.

Otázkou jen zůstává, kdy se s celou produktovou řadou setkáme v České republice. Motorola sice měla s předvánočními dodávkami svých mobilních telefonů problém celosvětově, u nás je ale situace ještě ztížena malým trhem, na který se zdaleka nedostane vše, co by si český uživatel přál.


V další kapitole je kompletní fotogalerie nových Motorol (více než 90 snímků).

Témata článku: Motorola, Motorola MPx200, Motorola V180, Motorola V220, Motorola V80, Motor, Akt, Slušný zdvih, Nov, Pře, Malý trh, Mobil, Mobilní spojení, MOBI, Motorol


Určitě si přečtěte