Aktuálně: nové datové tarify T-Mobilu

T-Mobile právě zveřejnil informace o nových datových tarifech, které bude možné aktivovat od února. Koncem ledna totiž skončí možnost objednat si neomezený internet s tarifem GPRS Business Unlimited.
Aktuálně: nové datové tarify T-Mobilu

T-Mobile loni koncem listopadu nabídl tarifní program GPRS Business Unlimited, s nímž se lze za cenu 853 Kč měsíčně neomezeně připojovat k internetu. Už tehdy se vědělo, že tarif lze za těchto podmínek aktivovat pouze do konce ledna s tím, že za zmíněnou cenu potom bude funkční až do konce června.

Od 4. února si budete moci u T-Mobilu vybrat ze dvou variant paušálních tarifů pro připojení k GPRS. Jeden tarif bude existovat jako doplněk k hlasovému programu, druhý bude na samostatné SIM kartě.

Tiskový mluvčí T-Mobilu Jiří Hájek tento krok v tiskové zprávě vysvětluje: „Pro čím dál víc uživatelů se připojení k internetu pomocí mobilního telefonu stává samozřejmostí či nezbytností. Abychom uspokojili nároky i takových uživatelů, rozhodli jsme se nyní nabídku datových služeb dále rozšířit. Každý tak může přistupovat k internetu bez obav z překročení limitů a dalšího zpoplatnění.“

GPRS Unlimited

Tento datový tarif si mohou aktivovat uživatelé s těmito paušálními programy T-Mobilu: Tarif 20 Start, Tarif 80, Tarif 200 a Tarif 400 včetně jejich variant s cenovým zvýhodněním HIT, dále tarify 20+20, Student, TeamCall, Data&SMS a partnerské karty.

Jde tedy o doplněk, který za měsíční poplatek 1 219 Kč (999 Kč bez DPH) nabízí neomezené připojení k internetu a wapu bez ohledu na čas nebo objem přenesených dat.

Tarif Data Unlimited

Jedná se o nový tarifní program pro uživatele, kterým se hodí samostatná SIM karta určená zejména pro mobilní datové přesnosy. Není k ní proto nutné používat žádný paušální program, pro volání lze použít třeba i předplacenou službu nebo tarif jiného operátora. Při podpisu smlouvy na dva roky lze ale i zde využít nabídku dotovaného mobilu nebo komunikační PC karty. Měsíční paušál je stejný jako v případě doplňku GPRS Unlimited - 1 219 Kč.

Když na to ale přijde, s kartou s tarifem Data Unlimited lze také telefonovat a posílat zprávy. Ceník včetně DPH je v následující tabulce. Po první provolané minutě se účtuje po sekundách.

Tarif Data Unlimited
aktivační poplatky standardní 121 Kč
  s dotovaným telefonem  3 659 Kč
měsíční paušál   1 219 Kč
volné minuty   nenabízí
volné SMS   nenabízí
GPRS internet zdarma
  wap zdarma
T-Mobile hlasová volání 7,32 Kč/min
  datová volání 3,66 Kč/min
ostatní sítě v ČR hlasová volání 7,32 Kč/min
  datová volání  7,32 Kč/min
wap (CSD)   2,44 Kč/min
SMS   2,07 Kč
hlasová schránka (3311)    1,22 Kč/min
MobileBox (3322)   zdarma

Ještě je čas na slevu

Až do 3. února (oproti původně uvedenému konci ledna) si u T-Mobilu můžete aktivovat tarif GPRS Business a tím oproti dnes představeným tarifům ušetřit 366 Kč měsíčně.

Podle Jiřího Hájka se počet uživatelů GPRS Business od začátku prosince, kdy byl představen v neomezené podobě, více než zpětinásobil. Datový provoz v síti T-Mobilu oproti předchozímu období dosahuje zhruba osminásobku.

Diskuze (140) Další článek: Luxusní MP3 přehrávač od Sony Ericssonu (krátká recenze)

Témata článku: Tarify a mobilní služby, T-Mobile, Operátoři, Akt, MOBI, Mobil, Komunikační PC, Nov, T - Mobil, Tarif


Určitě si přečtěte