Alarm.com má bezdotykový video zvonek. Stačí se postavit na rohožku před dveřmi

Doba covidová přinesla nové modely chování. Mimo domov se například snažíme dotýkat mnohem méně předmětů a povrchů než doposud. Bezdotykové a bezkontaktní technologie začínají hrát čím dál větší roli. Tohoto trendu se chytil americký výrobce zabezpečovací techniky Alarm.com a představil bezdotykový dveřní video zvonek.

Kamery u dveřních systémů jsou dnes běžným vybavením domů i novějších bytových jednotek, obvykle je ale třeba k jejich aktivaci stisknout tlačítko zvonku. To s sebou ovšem nese riziko přenosu virů a bakterií nachytaných na zvonku a jeho okolí. Bezdotykový zvonek Alarm.com se přímému kontaktu vyhýbá použitím chytré rohožky. Na tu se návštěva postaví a v tu chvíli se aktivuje zvonek včetně video přenosu.

Pozná člověka

Místo detekce pohybu běžné u jiných dveřních systémů používá Alarm.com technologii rozpoznávání lidské postavy. Tím se zamezí, aby zvonek zbytečně nespouštěla zvířata nebo třeba balík od kurýra položený na rohožce. Když je detekována osoba, systém okamžitě spustí zvonění v domácnosti, odešle mobilní výstrahu majiteli domu a začne nahrávat videoklip.

Komunikace s návštěvou probíhá bezdotykově přes modul kamery s mikrofonem a reproduktorem umístěným u dveří, majitel mluví do mobilu. Širokoúhlá kamera se zorným polem 150 ° dokáže do záběru dostat celou postavu. Obraz ve Full HD rozlišení podporuje HDR i infračervené noční zobrazení. Nahrané video lze ukládat do mobilní aplikace. Zvonek bude v prodeji ve Spojených státech zhruba za 200 dolarů.

Váš názor Další článek: OnePlus chce mít nejlepší fotomobily. Pomoct mu v tom má Leica

Témata článku: , , , , , , Dveře, Zvonek, Kamera, Alarm, Bakterie, Posta