Alcatel - přehled současných modelů

Francouzský výrobce nenabízí tolik modelů jako Nokia nebo Siemens. V každé třídě má jednoho nebo dva zástupce, v poměru výkonu a ceny ovšem většinou patří k nejlepším. Pojďme se s nimi blíže seznámit.
Alcatel - přehled současných modelů

Pochází z Francie

Alcatel je nejvýznamnější francouzský výrobce mobilních telefonů, zabývá se ale také vývojem telekomunikační infrastuktury. Dříve byly velmi populární levné mobily One Touch Easy, Gum, Max, Club, View db, které před několika lety vystřídala úspěšná řada One Touch 30x a 5xx. Alcatel sice potom trochu neodhadl nástup barevných displejů do mobilních telefonů, dnes se ale s novými modely One Touch 535 a 735 dostal znovu mezi důležité mobilní značky.

Obzvláště tyto modely dokázaly zaujmout širokou veřejnost, stejně jako novináře a operátory. Největší devizou je vysoká funkčnost, která ovšem není vykoupena nepřiměřenou cenou, ba naopak - telefony jsou dostupné většině. Do našeho přehledu jsme jako obvykle vybrali všechny mobily, které se aktuálně prodávají nebo se jejich prodej chystá. Alcatel se nemůže pochlubit tak velkým portfoliem mobilů jako třeba Nokia nebo Siemens, proto z našeho výběru vzešlo pouze šest modelů: OT 331, OT 332, OT 535, OT 715, OT 735 a OT 735i.

Nejaktuálnější novinky

Nesmíme taky zapomenout na novinky, které výrobce ukázal minulý týden v Cannes. Mluvíme o třech zbrusu nových mobilech, z nichž největší pozornost směřovala k véčku OT 835, které disponuje dvěma barevnými displeji (260 tisíc a 65 tisíc barev). Nechybí ani vestavěný fotoaparát. Další model OT 756 už je klasické konstrukce, který nabídne rovněž fotoaparát a displej s 260 000 barvami. Ve výbavě je taky MP3 přehrávač. Poslední novinku v podobě OT 556 chápeme jako nástupce OT 535 s fotoaparátem. Podrobnější informace o nových modelech naleznete ve starším článku.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: OT 332, OT 735i, OT 556, OT 756, OT 835

Současné modely Alcatelu

Vraťme se zpátky na zem, konkrétně k naší vybrané šestici modelů, které si aktuálně můžete zakoupit. Jak si můžete všimnout, v našem Katalogu mobilů máme technická data k většině posledních modelů francouzkého výrobce. Dnes nás ovšem zajímají pouze tyto, kliknutím na jeden z nich se dostanete k technickým parametrům a recenzím: 

OT 331, OT 332OT 535, OT 715, OT 735, OT 735i

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Alcatel One Touch 331: Telefon pro začínající uživatele, který vychází z modelu 311. Má navíc polyfonní vyzvánění a Li-Pol baterii. Funkčně připomíná model 525.

Alcatel One Touch 332:Tento model se od svého předchůdce, modelu 331, liší jen barevným displejem. Je to stále telefon pro nenáročné uživatele.

Alcatel One Touch 535: Poměrně dobře vybavený mobil s velmi velkým barevným displejem. Hry lze hrát i v režimu "naležato". Mobil se ovládá jak je u Alcatelu zvykem joystickem. Vydali jsme i dlouhodobé zkušenosti.

Alcatel One Touch 715: První telefon Alcatelu s opravdu velkým displejem, který ovšem není barevný, zvládne však několik úrovní šedi. Vyzvánění je polyfonní, nechybí infra pro komunikaci s počítačem. Manažerský mobil za nízkou cenu.

Alcatel One Touch 735: Tento mobil se od svého levnějšího sourozence 535 liší jen vestavěným digitálním fotoaparátem a větší pamětí.

Alcatel One Touch 735i: Inovovaná verze Alcatelu One Touch 735 s přídavkem "i" nabízí místo méně rozšířené herní technologie In-Fusio běžnou mobilní Javu. Jinak zůstává vše při starém jako u modelu One Touch 735. Telefon se zatím neprodává, na trh se má dostat v průběhu tohoto měsíce.

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Diskuze (25) Další článek: Televizní reklama na mobily Sony Ericsson

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 331, Alcatel One Touch 332, Alcatel One Touch 535, Alcatel One Touch 715, Alcatel One Touch 735, Přehled, Pře, Mode, Současný model, Úspěšná řada, Model


Určitě si přečtěte

Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
O tom, jak DxO zadupal špičkový Samsung. Kritika se cení, ale nesmíte při ní dělat chyby
Filip KůželJan LáskaMartin Miksa
DxOMarkTýden mobilně
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 26

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny