Alcatel představil pět nových mobilů (oživeno)

Alcatel se na světovém kongresu 3GSM v Cannes celkem předvedl. Ze všech novinek nejvíce vyniká véčko, jehož vnitřní displej má 260 000 barev. U dalších kousků je hlavním trumfem integrovaný fotoaparát. Nový obrázek všech modelů.
Alcatel představil pět nových mobilů (oživeno)

Francouzský Alcatel si na letošní světový kongres 3GSM v Cannes připravil pět nových telefonů. O některých jsme na MobilManii již psali, jiné jsou pro nás úplně nové. Podívejme se tedy, jak bude vypadat letošní produktová řada tohoto francouzského výrobce.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: OT 332, OT 735i, OT 556, OT 756, OT 835

One Touch 735i

Tato novinka je jen vylepšením předchozího modelu 735. V novém telefonu najdete navíc jen podporu Javy 2.0. Alcatel nejspíš usoudil, že podpora herní platformy In-Fusio není zrovna šťastným řešením. Alcatel 735i by se měl už teď prodávat v některých státech Evropy.

One Touch 835

Alcatel 835 je dalším telefonem, o kterém jsme věděli už dopředu. Je to první véčko Alcatelu. Disponuje dvěma velmi kvalitními displeji. Ten vnitřní dokáže zobrazit až 262 tisíc barev a vnější 65 tisíc barev. Dále v telefonu najdeme integrovaný VGA fotoaparát s možností natáčet krátké videosekvence, které mohou být přidány k jednotlivým kontaktům. Telefon zvládá GPRS třídy 10, MMS a předinstalovány jsou čtyři hry. Alcatel se dále pyšní tím, že 835 by měl být jedním z nejlehčích a nekompaktnějších telefonu na trhu. Hmotnost činí hodně slušných 88 gramů.

Špionské obrázky tohoto modelu jsme zveřejnili ve starší bleskovce

One Touch 756

Alcatel 756 je tribandový telefon nejvyšší třídy s aktivním displejem zobrazujícím až 262 tisíc barev. Svému uživateli nabídne možnost přehrávání souborů MP3, pořizování fotografií a ozvučených videí. Dále posílání MMS a připojení na wap nebo k internetu pomocí GPRS třídy 10. Výrobce se nezmiňuje o přítomnosti infraportu ani Bluetooth. Budeme tedy muset počkat na podrobnější informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel One Touch 556 a One Touch 756

One Touch 556

Tato novinka je dalším slušně vybaveným třípásmovým telefonem. Nabízí kvalitní barevný displej, VGA fotoaparát opět s možností natáčení krátkých videosekvencí. Najdeme zde i Javu ve verzi 2.0, podporu MMS a GPRS třídy 10. Alcatel tento model prezentuje jako „třípásmový mobil s vestavěným fotoaparátem pro masový spotřebitelský trh.“

One Touch 332a

Poslední novinkou je cenově dostupný telefon zaměřený převážně na jihoamerický trh, takže u nás se s ním pravděpodobně nesetkáme. Telefon dokáže na displeji zobrazit až 4096 barev a disponuje funkcemi jako jsou EMS, wap, polyfonní melodie. Datové přenosy GPRS ani Javu zde nehledejme. Velmi dobře provedená by měla být možnost personalizace telefonu. Díky svým funkcím, snadnému ovládání a hmotnosti 77 g by měl představovat ideální volbu v poměru cena/výkon.

Dostupnost jednotlivých telefonů

Podle tiskové zprávy má být model 735i na český trh uveden v polovině března. Následovat by měl v létě Alcatel 756 a jako poslední se na český trh dostane model 556. Očekávat ho můžeme až v říjnu letošního roku. Modely 835 a 332a nejsou primárně určeny pro český trh, takže je pravděpodobné, že se s nimi u nás vůbec nesetkáme. Na trhy Jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky budou uvedeny v průběhu dubna.


Poznámka redakce: Tato vsuvka se přímo netýká nových mobilních telefonů, ale přístupu Alcatelu při jejich uvádění. U Nokie byly kvalitní fotografie nového komunikátoru k dispozici okamžitě po vydání tiskové zprávy, stejně se zachovala Motorola u svých nových chytrých telefonů, fotografie okamžitě nabídnul Samsung i Sendo ... Alcatel ale vůbec nenapadlo tiskovou zprávu doplnit obrázky a oficiální fotografie nových mobilů jsou k dispozici až o den později. Alcatel zřejmě vůbec nechtěl, abyste je viděli - že by nový marketing na francouzský způsob?
Diskuze (34) Další článek: Nový komunikátor Nokia 9500: zase o krok vpředu

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 556, Alcatel One Touch 735i, Alcatel One Touch 756, Nový mobil, Nov, Mobil, Pře, MOBI


Určitě si přečtěte