Alcatel představil pět nových mobilů (oživeno)

Alcatel se na světovém kongresu 3GSM v Cannes celkem předvedl. Ze všech novinek nejvíce vyniká véčko, jehož vnitřní displej má 260 000 barev. U dalších kousků je hlavním trumfem integrovaný fotoaparát. Nový obrázek všech modelů.

Francouzský Alcatel si na letošní světový kongres 3GSM v Cannes připravil pět nových telefonů. O některých jsme na MobilManii již psali, jiné jsou pro nás úplně nové. Podívejme se tedy, jak bude vypadat letošní produktová řada tohoto francouzského výrobce.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: OT 332, OT 735i, OT 556, OT 756, OT 835

One Touch 735i

Tato novinka je jen vylepšením předchozího modelu 735. V novém telefonu najdete navíc jen podporu Javy 2.0. Alcatel nejspíš usoudil, že podpora herní platformy In-Fusio není zrovna šťastným řešením. Alcatel 735i by se měl už teď prodávat v některých státech Evropy.

One Touch 835

Alcatel 835 je dalším telefonem, o kterém jsme věděli už dopředu. Je to první véčko Alcatelu. Disponuje dvěma velmi kvalitními displeji. Ten vnitřní dokáže zobrazit až 262 tisíc barev a vnější 65 tisíc barev. Dále v telefonu najdeme integrovaný VGA fotoaparát s možností natáčet krátké videosekvence, které mohou být přidány k jednotlivým kontaktům. Telefon zvládá GPRS třídy 10, MMS a předinstalovány jsou čtyři hry. Alcatel se dále pyšní tím, že 835 by měl být jedním z nejlehčích a nekompaktnějších telefonu na trhu. Hmotnost činí hodně slušných 88 gramů.

Špionské obrázky tohoto modelu jsme zveřejnili ve starší bleskovce

One Touch 756

Alcatel 756 je tribandový telefon nejvyšší třídy s aktivním displejem zobrazujícím až 262 tisíc barev. Svému uživateli nabídne možnost přehrávání souborů MP3, pořizování fotografií a ozvučených videí. Dále posílání MMS a připojení na wap nebo k internetu pomocí GPRS třídy 10. Výrobce se nezmiňuje o přítomnosti infraportu ani Bluetooth. Budeme tedy muset počkat na podrobnější informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel One Touch 556 a One Touch 756

One Touch 556

Tato novinka je dalším slušně vybaveným třípásmovým telefonem. Nabízí kvalitní barevný displej, VGA fotoaparát opět s možností natáčení krátkých videosekvencí. Najdeme zde i Javu ve verzi 2.0, podporu MMS a GPRS třídy 10. Alcatel tento model prezentuje jako „třípásmový mobil s vestavěným fotoaparátem pro masový spotřebitelský trh.“

One Touch 332a

Poslední novinkou je cenově dostupný telefon zaměřený převážně na jihoamerický trh, takže u nás se s ním pravděpodobně nesetkáme. Telefon dokáže na displeji zobrazit až 4096 barev a disponuje funkcemi jako jsou EMS, wap, polyfonní melodie. Datové přenosy GPRS ani Javu zde nehledejme. Velmi dobře provedená by měla být možnost personalizace telefonu. Díky svým funkcím, snadnému ovládání a hmotnosti 77 g by měl představovat ideální volbu v poměru cena/výkon.

Dostupnost jednotlivých telefonů

Podle tiskové zprávy má být model 735i na český trh uveden v polovině března. Následovat by měl v létě Alcatel 756 a jako poslední se na český trh dostane model 556. Očekávat ho můžeme až v říjnu letošního roku. Modely 835 a 332a nejsou primárně určeny pro český trh, takže je pravděpodobné, že se s nimi u nás vůbec nesetkáme. Na trhy Jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky budou uvedeny v průběhu dubna.


Poznámka redakce: Tato vsuvka se přímo netýká nových mobilních telefonů, ale přístupu Alcatelu při jejich uvádění. U Nokie byly kvalitní fotografie nového komunikátoru k dispozici okamžitě po vydání tiskové zprávy, stejně se zachovala Motorola u svých nových chytrých telefonů, fotografie okamžitě nabídnul Samsung i Sendo ... Alcatel ale vůbec nenapadlo tiskovou zprávu doplnit obrázky a oficiální fotografie nových mobilů jsou k dispozici až o den později. Alcatel zřejmě vůbec nechtěl, abyste je viděli - že by nový marketing na francouzský způsob?
Diskuze (34) Další článek: Nový komunikátor Nokia 9500: zase o krok vpředu

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 556, Alcatel One Touch 735i, Alcatel One Touch 756, Mobil, Nov, MOBI, Nový mobil, PřeDoogee S96 GT. Nový superodolný tank zvedá výpočetní výkon a prodlužuje vzdálenost pro noční vidění

Doogee S96 GT. Nový superodolný tank zvedá výpočetní výkon a prodlužuje vzdálenost pro noční vidění

** Doogee po dvou letech oživuje telefon s nočním viděním ** Byl vylepšen čipset, paměť i kvalita foťáků ** Nejdůležitějším aspektem je i nadále vysoká odolnost telefonu

Martin Chroust
OutdoorZvýšená odolnost
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Toto všechno měly umět už stařičké Osmičky, ale často to nezvládají ani současné Windows 11

Toto všechno měly umět už stařičké Osmičky, ale často to nezvládají ani současné Windows 11

** Někdejší šéf Windows ukázal prototypy stařičkých Windows 8 ** Inženýři si hráli na tu dobu s hromadou pokročilých technologií **Marně na ně čekáme až dodnes

Jakub Čížek
Operační systémyWindows
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Prince of Persia oslavil 33. výročí. Připomeňte si, jak se série v průběhu let vyvíjela

Prince of Persia oslavil 33. výročí. Připomeňte si, jak se série v průběhu let vyvíjela

Princ z Persie je legendou, která už dlouho nepřišla s něčím novým. Legendy ale přece neumírají.

Martin Nahodil
Xbox OneTémaAkceX360PS3PC
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně