Nové hodinky od Amazfitu jsou navrženy do drsného prostředí. Vydrží až deset dní v neustálém zápřahu

  • Amazfit chystá na léto dvoje nové chytré hodinky
  • Oboje dostanou velmi slušnou voděodolnost a velká úložiště
  • Oficiální premiéry se zatím dočkal jen model Amazfit T-Rex 2

Oživeno 25. května:

Značka Amazfit představila první ze dvou „letních“ modelů hodinek, a to Amazfit T-Rex 2. Jedná se o outdoorové hodinky vyrobené z polymerní slitiny, které váží 67 gramů. Do těla hodinek odolností 10 ATM (odolnost až do hloubky 100 m vod vodní hladinou) se dostal 1,39" AMOLED displej s rozlišením 454 × 454 pix a svítivostí až 1 000 nitů. Hodinky pohání 500mAh baterie, kterou dobíjí magnetickými piny na spodní hraně. Na jedno nabití mají vydržet až deset dní náročného využívání.

Hodinky jsou navrženy do náročných prostředí, takže současně prošly i americkým armádním testem MIL-STD 810G. Hodinky dokáží pracovat i v extrémních podmínkách, od +70°C až do teploty -30°C! Se zapnutou dvoupásmovou GPS (navigace bude dostupná přímo ze zápěstí) vydrží při těchto teplotách baterie až10 hodin, pokud si lokalizace vypnete, můžete se těšit až na devítidenní výdrž.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Amazfit T-Rex 2 se budou nabízet ve čtyřech barevných provedení. AMOLED displej doplní čtyři doplňková tlačítka po bocích

Do výbavy hodinek se dostalo 158 cvičebních režimů, přičemž 23 z nich hodinky samy rozpoznají. Ve výbavě nechybí intervalový trénink, pokročilý běžecký režim, měření srdečního tepu, okysličení krve, spánku (včetně REM) a stresu, od něhož mají ulevit připravená dechová cvičení. Monitoring všech dat a následnou zdravotní analýzu zajišťuje funkce BioTracker 3.0. 

V hodinkách je k dispozici operační systém Zepp OS navržený pro minimální energetickou spotřebu. Pro hodinky je dostupných deset miniaplikací včetně možnosti připojení ke kameře GoPro. O správu hodinek v propojeném smartphonu se stará aplikace Zepp.

Oficiální video hodinek Amazfit R-Rex 2:

Hodinky Amazif T-Rex 2 se budou nabízet se silikonovými řemínky v černo-zlaté, černé, zelené a v khaki. Do Česka dorazí hodinky koncem června, stát budou 5 990 Kč.


Původní článek vyšel 5. května s následujícím nadpisem:

Amazfit na léto chystá dvoje chytré hodinky. Dražší varianta s odolností 20 ATM se převlékne do safíru a titanu

Amazfit připravuje dva nové modely chytrých hodinek, T-Rex Pro 2 a také Amazfit Vienna. Oficiální představení je doslova za rohem, a web GSMarena k hodinkám s předstihem přidal základní specifikace a první tiskové fotografie. 

V prvním případě se můžeme těšit na nástupce hodinek Amazfit T-Rex Pro (recenze zde). Tělo T-Rex Pro 2 je vyrobeno z plastu, který je doplněn pogumovanými okraji. Hodinky s odolností MIL-STD810G a 10 ATM se mají nabízet v černé, zlaté, zelené a khaki. 1,39" kruhový AMOLED displej nabídne rozlišení 454 × 454 pix a úctyhodný jas 1 000 nitů, za který by se nemusely stydět ani leckteré smartphony. Ba naopak, spousta displejů telefonů má maximální jas daleko nižší, a to znamená, že na hodinkách vše bez problémů přečtete.

Klepněte pro větší obrázek
Takto budou vypadat hodinky Amazfit T-Rex Pro 2 v zelené barevné variantě

Vylpšený PPG snímač BioTracker 3.0 změří srdeční tep a okysličení krve, dále nechybí spánek, úroveň stresu či přes 150 sportovních režimů. Součástí hardwarové výbavy hodinek je akcelerometr, gyroskop, barometr, geomagnetický snímač a senzor okolního osvětlení. Myslelo se i na duální GPS a Bluetooth 5.0. Nadstandardní 500mAh udrží hodinky při životě až 10 dní při náročném užívání. T-Rex Pro 2 s uzavřeným systémem dále nabídnou jen 32MB RAM a dále pak základní 512MB úložiště.

Plast nahradí titan a safír

Hodinky Amazfit Vienna jdou u materiálů ještě o něco dále. Plast je nahrazen titanovým tělem se safírovým sklem. AMOLED o stejném jasu má úhlopříčku 1,28 palce a o něco nižší rozlišení 416 × 416 pix. U hodinek poskočila i voděodolnost, a to na 20ATM, takže hodinky můžete mít na ruce i při vysokorychlostních vodních sportech. 

Klepněte pro větší obrázek
Už na první pohled budou hodinky Amazfit Vienna působit dražším a „prémiovějším“ dojmem. Už jen díky zvoleným materiálům

Konektivita hodinek je rámcově stejná jako u T-Rex Pro 2, chybět bude snad jen podpora eSIM. Při běžném používání mají hodinky vydržet až 14 dní na jedno nabití, a líbí se nám i 4GB interní paměť, do které si třeba uložíte hudební soubory na cesty.

Amazfit T-Rex Pro Amazfit T-Rex Pro
nabízí 4 obchody za ceny od 2 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Premiéra nových hodinek od Amazfitu nás čeká až během léta, a tak ani u jednoho z modelů zatím neznáme, ani cenu, ani dostupnost. Jakmile budeme znát bližší detaily, do tohoto článku je doplníme.

Toto je aktuální generace hodinek Amazfit T-Rex Pro:

Zdroj Gsmarena

Diskuze (4) Další článek: Jak na iPhonu zkrotit otravné notifikace. Můžete je skrýt, změnit nebo odložit

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , T-Rex, Podpora eSIM, Amazfit T-Rex, Levný model, Zápřah, Plast, Úložiště, Česká republika, Pro +, REMA, Představení, Displej, BioTracker, GSMArena