Android 11 už není jen pro vyvolené. Betu mohou instalovat i majitelé Xiaomi, OnePlus a Vivo

Google minulý týden vydal veřejnou betu Androidu 11 pro telefony Pixel, teď do testovacího programu pustil i další výrobce: jde o vybrané modely Xiaomi, OnePlus a Vivo a další budou přibývat.

Vzhledem k tomu, že o distribuci softwaru se v tomto případě již nestará Google ale samotní výrobci, na snadnou OTA aktualizaci (jako u Pixelu) zapomeňte. Tady si budete muset sami stáhnout oficiální ROM bety Androidu 11 a skrze počítač ji nahrát do telefonu a nainstalovat.

V seznamu níže najdete odkazy na oficiální zdroje s betou Android 11 včetně instrukcí přímo od výrobců. Pamatujte však, že beta software je určen pro testovací účely a doporučujeme jej instalovat pouze zkušenějším uživatelům. Po instalaci totiž nebude možné se vrátit k původnímu systému bez ztráty dat. Před stažením tedy nezapomeňte telefon zálohovat.

Odkazy na podporované telefony:

Váš názor Další článek: Slevové tornádo v prodejnách Xiaomi: na vybrané zboží bude o víkendu sleva až 90 %

Témata článku: Google, Oneplus, Vivo, Xiaomi, Android, Smartphony, Google, Software pro mobily, Xiaomi, Aktualizace softwaru, Operační systémy, Beta, Android 11, OnePlus, OTO, Pro +, Telefon, Odkaz, Telefony s Androidem na Heureka.cz