Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat

První veřejná betaverze Androidu 12 se blíží a Google postupně odhaluje, na co se můžeme těšit. V novém vývojářském sestavení ukázal, jakým směrem se bude ubírat vzhled systému. Nabídne nové animace a vzhledově se poměrně dost přiblíží One UI od Samsungu.

Nejrůznější náznaky nového vzhledu pro Android 12 unikly před delší dobou, včetně novinek přímo v rámci prvních testovacích verzí. Jsou tak nové (některé) přepínače, či pozadí položek v menu. Nyní ale, společně s vydáním další vývojářské verze, Google ukázal jednu z největších změn.

Nejedná se ani tak o nový design ve smyslu barev či ikon, ale o rozložení ovládacích prvků. Android totiž bude kopírovat One UI, které využívá velké nadpisy položek, aby byly samotné přepínače a možnosti hned po otevření snadno přístupné.

Na tyto novinky se můžete podívat v našem videu:

V aktuální betě je ještě mnoho chyb – například velikost písma v nastavení nesouhlasí s nastaveným zobrazením pro systém apod. Jde ale vidět, jakým směrem Google kráčí. Společně s tím došlo ke změně přepínače hlasitosti, který je mnohem větší a připomíná řešení z androidových nadstaveb asijských výrobců.

Finální verze bude na konci léta

Nová je i animace spouštění aplikace, kde se přes celou obrazovku objeví ikona aplikace společně s podkladovou barvou. A jakmile dojedete na konec stránky, tak se místo barevného pruhu značícího, že dál posouvat nemůžete, celý obsah roztáhne.  Jedná se o drobnou změnu, ale dá uživateli lépe najevo, že došel na konec stránky.

Aktuální novinky mohou testovat všichni, kteří mají některý z podporovaných telefonů. My jsme vývojářskou betaverzi Androidu 12 testovali na Pixelu 4 XL a objevily se jen drobné chyby, které jsou spíše otravné, než aby přímo zabraňovaly používání zařízení. Přesto ale raději neinstalujte nefinální systém na vaše hlavní zařízení.

První veřejná betaverze systému by měla vyjít v květnu, finální verze pak přibližně v září.

Diskuze (91) Další článek: Xiaomi brzy představí první 200MPx smartphone. Fotočip dodá Samsung

Témata článku: , , , , , , Vzhled, Verze, Nové prostředí, Betaverze, Pro +, Přepínač, Aplikace, Úkaz, Novinka,