Androidy dostaly univerzální herní ovladač, který vás naladí na konzolové hraní. Můžete jej připojit i k PC

  • HyperX nabízí k Androidům „konzolový“ herní ovladač
  • Komunikuje přes Bluetooth, Wi-Fi a USB-C
  • Mimo Androidů jej připojíte i k počítači s Windows

Společnost HyperX začne brzy prodávat herní ovladač pro Androidy s označením Clutch Wireless Gaming Controller, který vypadá jako zatím nejuniverzálnější příslušenství pro mobilní hráče. A nejen pro ně. V případě potřeby totiž můžete herní ovladač, který svým designem připomíná ovladače mainstreamových herních konzolí, připojit i k desktopu.

Gamepad HyperX ChargePlay Clutch HX-CPCM-U Gamepad HyperX ChargePlay Clutch HX-CPCM-U
nabízí 2 obchody za ceny od 1 700 Kč
Srovnat ceny na Živě

Příslušenství o rozměrech 110 × 75 × 156 mm váží 270 gramů, a můžete k němu připevnit klip pro uchycení mobilu o šířce 41 až 86 mm. Samotný ovladač má pogumované gripy a známou sadu tlačítek. Vpravo čekejte akční klávesy A, B, X a Y společně s joystickem, ten najdete i na levé straně poblíž kurzorového kříže. Vycentrované tlačítko Home doplňují čtyři systémové klávesy, diody nad nimi zase prozradí zbývající kapacitu baterie. Herní ovladač má zabudovaný 600mAh akumulátor, s nímž v nabitém stavu vydrží až 19 hodin. Na zádech nechybí ani doplňkové triggery.

Klepněte pro větší obrázek
Bezdrátový herní ovladač od HyperX připomíná ovladače mainstreamových herních konzolí. Jenže tentokrát si s ním zahrajete hry na Androidech či na počítači

Ke smartphonům s Androidem se ovladač připojuje přes Bluetooth, pro propojení s desktopem slouží Wi-Fi nebo třímetrový kabel (USB-C na USB-A), který dostanete přímo v základní krabici. Ovladač je navržen na hraní všech her, které podporují gamepady, a speciálně si s ním zahraje i cloudové hry přes různé dostupné streamovací služby. 

Do Česka tento herní ovladač zatím nedorazil, v zahraničí jej však seženete, v přepočtu, za 1 200 korun. Značka HyperX v Česku zatím nabízí jen podobně označené příslušenství, které však má pouze gripy pro pohodlnější držení telefonu při hraní a „batoh“ na zádech s přídavnou 3 000mAh baterií. Ta telefon při hraní průběžně dobíjí bezdrátově přes standard Qi. Gripy, v jejichž názvu se schovává označení „ChargePlay“, stojí v Česku necelou tisícovku. Na dostupnost bezdrátového tlačítkového herního ovladače od HyperX si však musíme ještě nějakou dobu počkat.

V Česku si zatím pořídíte jen gripy s bezdrátovým dobíjením:

Zdroj HyperX

Váš názor Další článek: Sony Xperia 1 IV umí kontinuální optický zoom. Znovu si vystačí s 12Mpx rozlišením fotoaparátů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Android, Windows, gamepad, Mobilní hry, Bluetooth, Příslušenství, Wi-Fi, GeForce Now, Xbox Game Pass Ultimate, Hyper-V, Hraní, Herní ovladač, Ovladač, Herní, Kishi, Počítač, Česká republika, Telefony s Androidem na Heureka.cz